Ak Parti Perşembe İlçe Başkanlığı binasında aday adaylığı başvurusunu yapan Agah Genç, parti önünde yaptığı açıklamada, Perşembemizin her noktasına iz bırakmak ve canla başla çalışmak için yola çıktık dedi.

Her yolun bir sonu vardır diyen Genç, “ Her son da yeni bir başlangıç demektir. 2013 yılında başladığım ve ordunun en ücra yerlerinde hizmet etme şansı yakaladığım görevimden geçtiğimiz hafta itibari ile istifamı sunarak bugün yeni bir başlangıç yapıyorum. Perşembemize hizmet edebilmek için İlçe Başkanlığımıza aday adaylığı başvurumuzu yaptık.” Diye konuştu.

Kim aday olursa olsun bir nefer olarak çalışacağım

Genç, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Birçok kıymetli aday adayı dava arkadaşımız var, bu süreçte kim aday olarak açıklanırsa açıklansın karara saygı duyarak seçim süreci boyunca partimizin bir neferi olarak çalışacağım.”

Önceliğimiz şeffaflık ve verimlilik olacak

Öğrenim, çalışma ve sosyal hayatım süresince edindiğim bilgi tecrübe ve yeteneklerimi şehrimin hizmetine sunmak, bu zamana kadar yapmış olduğum çalışmalara güvenerek Perşembemizin her noktasına iz bırakmak ve canla başla çalışmak için yola çıktığını da ifade eden Genç, “Hem kendimizin hem şehrimizin potansiyelinin farkındayız, bunun için yeni ve farklı bir belediyecilik modeli oluşturacağız. Önceliğimiz şeffaflık ve verimlilik olacak. En önemlisi de katılımcı belediyecilik anlayışını savunacağız. Bu şu demek olacak, kimseyi ayırmadan kayırmadan her bir vatandaşımızın tecrübelerinden faydalanabileceğimiz, her bir ferdimizin aktif olduğu kendi fikrini beyan edebileceği ortak akılla hareket eden bir oluşum yaratmak.” Dedi.

Modern bir şehir oluşturacağız

Genç son olarak şunları söyledi: “Projelerimiz noktasında birçok afet yaşamış, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinin olduğu süreçte sahada büyük özveriyle çalışmış bir kardeşiniz olarak önceliğimiz güvenli ve yaşanılabilir modern bir şehir inşa etmek olacak. Alanında uzman birçok arkadaşımızla beraber şehrimizin hem sorunlarını hem de bize yeni ufuklar açacak fırsatlarını analiz ediyor, hepsinin üzerinde incelikle çalışıyoruz. Devletimizin işleyiş mekanizmasını tecrübe etmiş bir kardeşiniz olarak kamu yatırımlarından azami faydayı sağlayacak şekilde yerelden merkeze tüm güzide kurumlarımızla eşgüdümlü halde ilçemizin tüm sorunları çözmek için çabalayacağız. "

Agah Genç’in aday adaylığı açıklamasına Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, partililer ve vatandaşlar katıldı. Soner ÖZDEMİR

agah