Mehmet Hilmi Güler, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Güler'in 4.5 yıllık başkanlık döneminde, özellikle şehir merkezindeki trafik sorunu, imarın durdurulması ve yol çalışmalarıyla ilgili eleştiriler gelmişti. Güler, bu eleştirilere rağmen, 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı gösterildi.

Adaylık sürecinde diğer isimler de gündeme geldi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde gündeme çıkan isimler AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, Eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Eski Ordu Valisi Tuncay Sonel öne çıkan isimler arasındaydı.

Güler:” “Ordu’muzun 5 yıl daha emrindeyiz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler,”5 yıldır hizmetle müşerref olduğumuz, emanet bilerek gözümüz gibi baktığımız, gündüz oturmayıp gece uyumadığımız, halka hizmeti Hakk’a hizmet bilerek gayret mevzisi kabul ettiğimiz, ana kucağımız baba ocağımız Ordu’muzun 5 yıl daha emrindeyiz inşallah” dedi.

Selman Altaş: “Yüzyılın Ordu’sunu hep birlikte inşa edeceğiz”

AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş yaptığı açıklamada;  "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler seçilmiştir.  Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler'in adaylığının ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Yüzyılın Ordu'sunu hep birlikte inşa edeceğiz. Rabbim muvaffak eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.

Kibar:” Bakanımızı gönülden tebrik ediyorum”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,” Yeni dönemde birlik ve beraberlik içinde, kucaklayıcı projelerle şehrimizi daha da ileriye taşıyacak ve Ordu’da 5 yıldır yapılan hizmetlere ve yatırımlara devam edip Ordu’muzu kalkındıracak olan Sayın Bakanımızı gönülden tebrik ediyor, başarılar diliyorum ”diye konuştu.

Zeynep TELCİ

Yerel Seçimlere 36 Parti Katılacak Yerel Seçimlere 36 Parti Katılacak

Editör: Zeynep Telci