Ordu'da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu için Seçimli Genel Kurul tarihi merakla beklenirken adaylığını koyan Ali Osman Osma açıklamalarda bulundu. 2017 yılında atama kararı ile Ordu Futbol İl Temsilci görevine getirilen ve 2021 yılında yapılan  Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimlerinde Metin Kır'ın seçilmesiyle birlikte görevine devam eden Ali Osman Osma, 6 yıl boyunca görevini sürdürmüş ancak 2023 Kasım ayında görevden alınmıştı. Ali Osman Osma, Ordu Yorum Gazetesi ve Spor52com'dan Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulundu.

Ali Osman Osma, adaylığına engel olacak bir sorun olduğunu konusundaki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söylerken ''Yaklaşık 15 gün önce bir adaylık başvurusunda bulundum, resmi kanallarla. Üzerimize atılan suçlamalar var, bizim Türkiye ASKF’da aday olamayacağımıza dair. Cezamızın olduğu keza aday olamayacak söylentileri kulağımıza geldi. Bununla alakalı biz resmi yollardan başvurumuzu yaptık. Dolayısıyla Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yazımız geldi. Adaylığımıza mani olacak herhangi bir cezamız yok. Bunu da tüm spor kulüplerimizin bilmesini istiyorum. Burada büyük bir algı var operasyonu var. Mevcut başkan benimle alakalı artık ne düşünüyor bilmiyorum ama bizim aday olamayacağımızı, geçmiş dönemle alakalı bizim federasyonda yanlış işler yaptığımıza dair bir suçlamaları var ama kendilerine de yazılı başvuruda bulunduk. Cevap verilmediği halde hukuki yollardan cevap bekleyeceğiz.'' dedi.

Genel Kurul konusunda mevcut yönetimin 15 gün öncesinde duyuru yapmak zorunda olduğunu söyleyen Ali Osman Osma: ''15 gün öncesinde kulüplerimize duyuru yapmak zorunda. Haziran ayı içerisinde yapacağının duyumlarını alıyoruz ama kendisinin hesabını bilmiyoruz. Bunu kendi yönetimi içerisindeki arkadaşları da dahil seçimin ne zaman olacağını bilmiyoruz, ne dolaplar çeviriyor onu da bilmiyoruz. Kendi düşüncesini bizlere, kamouyuna açıklamış olsa biz de ona göre adımlarımızı atacağız.'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ