Alp Akıncı Sanat Atölyesi, tarihi bir taş konağın üç katında hizmet veriyor. Giriş katında sanatseverleri ağırlayan bir kafe, orta katta resim atölyesi ve en üst katta ise müzik atölyesi bulunuyor.

Atölyede sergiler ve canlı müzik etkinlikleri düzenleniyor. Resim atölyesinde yağlı boya, akrilik boya, pastel boya ve teknik çizim eğitimleri veriliyor. Müzik atölyesinde ise enstrüman satış departmanı, profesyonel ses kayıt stüdyosu ve müzik atölye çalışmaları mevcut.

A T Ö L Y E 1

Kafede ise el yapımı taze kavrulmuş kahveler ve ev yapımı tatlılar sanatseverleri bekliyor. Kahveler, sanatseverlere "Sanat Kahveleri" markasıyla sunuluyor.

Atölye 2

Atölye işletmecisi Alp Akıncı, sanatın önemini vurgulayarak, "Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi “Sanatsız kalan bir toplumun can damarlarından biri kopmuş demektir.” Hayatımızda sanatı hiçbir zaman eksik etmemek gerekiyor. O yüzden ben de insanların burada güzel vakit geçirebilecekleri güzel bir sanat atölyesi entegre etmeye çalıştım.." dedi.

Akıncı, seçtikleri konumun da tarihi bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Atölyemiz Ordu'nun ilk yerleşim yerlerinden olan tarihi Taşbaşı Mahallesi'nde yer alıyor. Hemen yanımızda da tarihi Taşbaşı Kilisesi var." dedi.

Editör: Atakan Öztürk