Giresun doğumlu olan ve her fırsatta Giresun'a gelerek aynı zamanda Ordu'daki arkadaşlarını da ziyaret eden Alperen Şengün, NBA'da All-Star'a göz kırpıyor. Kulüp tarihinde 2 bin sayı, bin ribaunt ve 500 asiste ulaşan en genç oyuncu olan Alperen, NBA'deki üçüncü yılı olan 2023-24 sezonunun takımın en iyi oyuncu olarak dikkat çekiyor. Alperen Şengün, 2021 yılında Oklahoma City Thunder tarafından 1. turda 16. sıradan seçilip seçim hakkı karşılığında Houston Rockets'a takas edilirken bu sezon NBA'da en dikkat çeken pivot olarak her maç üzerine koyarak ilerliyor.

Alperen Şengün-3


Alperen Şengün takımının son oynadığı 76ers maçında 28 sayı, 7 ribaund, 8 asist ve 12/16 saha içi isabeti ile oynarken, bu performansı ise takımının galip gelmesine yetmedi. Houston Rockets için All-Star oylamasında listenin başında milli basketbolcu Alperen Şengün bulunuyor. NBA'daki All-Star oylamasına katılan taraftarlar, vote.nba. com adresi üzerinden 'Start Voting Now' seçeneğine tıklayıp 'West' kadrosuna girerek Alperen Şengün'e oy verebilecek. Oy kullanma işleminde bazı özel günler yer alırken, bu günlerde kullanılan oylar ise üç oy niteliği taşıyor.

Acun Ilıcalı: ''Alperen Şengün'ün All-Star'da Yer Alması İçin...'' Acun Ilıcalı: ''Alperen Şengün'ün All-Star'da Yer Alması İçin...''

alperen şengün-4

Houston Rockets'ta rekorları kırmaya başlayan ve yeni sezonda takımın en önemli parçası olan Giresunlu Alperen Şengün, taraftarların oylarını beklerken, son maçta ise taraftarlara Alperen Şengün'un Türkçe öğretmeni olduğu video büyük ilgi gördü. NBA, Giresunlu Milli Basketbolcu Alperen Şengün’ün Houston Rockets'taki arkadaşlarına ve taraftarlara Türkçe öğrettiği bir reklam filmi yayınladı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ