Belediye bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerler hem öğreniyor hem de çeşitli el becerileri kazanarak yeteneklerini keşfediyorlar.

Altınordu Belediyesi, vatandaşların becerilerini geliştirebilmeleri için düzenlediği çeşitli kurslarla insanları, sanatın, dil öğrenmenin ve teknolojinin büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Bu kapsamda belediye bünyesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüyle birlikte yürütülen kurs faaliyetleri içerisinde aşçılık, çikolata yapımı, amigurimi, kâğıt rölyef, Kuran-ı Kerim okuma, fotoğrafçılık, İngilizce A1 ve keman eğitimleri yer alıyor. Geniş bir yelpazede sunulan kurslar, her yaş grubundan vatandaşın yoğun ilgisini çekiyor. 7’den 70’e katılımın olduğu kurslarda kursiyerler hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de yeni beceriler kazanıyor.

Nakkk

Ulaş Tepe: Yaşama dokunuyoruz

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediye bünyesinde düzenlenen kurslar ile ilgili yaptığı açıklamada, her yaştan vatandaşların ve özellikle dezavantajlı gruplar noktasında eğitim faaliyetlerini her yıl çeşitlendirerek devam ettirdiklerini söyledi. Tepe, “Belediyeciliğin aslında insana, yaşama dokunan en önemli unsuru sosyal belediyeciliktir.  Çünkü yol, köprü yapmak, çöp toplamak belediyenin en asli görevidir. Ancak burada düzenlediğimiz her kursta aileye, yaşama dokunmak bizim için çok kıymetli ve değerli. Eğitim faaliyetlerimizdeki temel derdimiz her bir hemşehrimizin beceri kapasitesinin artması, mesleki gelişim sağlaması bunun yanında sosyalleşerek ruh ve beden sağlığını korumasıdır. Bu anlayışla beraber kurslarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz” dedi.

Kursiyerler el becerisi kazanıyor

Kâğıt rölyef kursuna katılan 56 yaşındaki Nuray Kayacı, boş zamanlarını kursa gelerek değerlendirdiğini kaydederek, “Bu kursa gelmesem evde akşama kadar oturacaktım. Hem vaktimi değerlendirmek için hem de bir şeyler öğrenmek için bu kursa geldim. Burada kağıt kesme tekniklerini öğreniyoruz. Daha sonra kestiğimiz kağıtları üst üste yapıştırarak panolar yapıyoruz. Bu kurs sayesinde el becerisi kazanıyorum. Hayalim evimi süslemekti. Burada kazandığım becerilerle hayalimi gerçekleştirebileceğim. Bu kursların devam etmesini isterim. Devam ederse seneye de kursa gelmeyi düşünüyorum. Eğer, daha ileri seviyeye gidebilirsem bu kurstan öğrendiklerimle kendime maddi kazanç da sağlayabilirim. Ben bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen Altınordu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber merkezi

Altınordu'da Eski Çöp Konteynerleri Yeni Konteynerlerle Değiştiriliyor Altınordu'da Eski Çöp Konteynerleri Yeni Konteynerlerle Değiştiriliyor

Editör: Soner Özdemir