Ordu’nun Altınordu ilçesinde okullar fiziki imkânları iyileştirerek altyapı desteği oluşturularak yenilendi.

İlçede Karşıyaka Ortaokulu, Şehit Okan Melikoğlu İlkokulu/Ortaokulu ve Hükümet Konağı Anaokulu 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetine başlayacak. Daha önce Şehit Zeki İnan İlkokulunda ikili eğitim görmekte olan Karşıyaka Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri; yapımı tamamlanan, 20 derslikli yeni okul binasında 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetine devam edecek.

Yeni Okul Binası 1

Şahincili Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, 24 derslikli Şehit Okan Melikoğlu İlkokulu/Ortaokulu ile Ordu Valiliği Yerleşkesi içerisinde, Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan, 4 derslikli Hükümet Konağı Anaokulu ise yeni eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetine başlayacak.

Eğitimi üst noktalara taşıyoruz

Yapımı tamamlanan okul binalarını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Ordu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay'dan bilgi alan Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Okullarımızdaki fiziki imkânları iyileştirmek ve altyapı desteğini oluşturmak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli koşullarda eğitim görmesi, öğrenci ve öğretmenlerimize daha güvenilir ve rahat ortamlarda hizmet sunabilmek adına Müdürlüğümüz tarafından 19 ilçemizdeki okul ve kurumlarımızda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Yeni Okul Binası 2

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirerek, eğitimi çok daha üst noktalara taşımaktayız. Türkiye Yüzyılı’nda üreten, araştıran ve eleştirel düşünebilen nesillerimizin gelişimini destekleyen okul ve kurumlarımızın fiziki imkân ve donanımların tam olması büyük önem arz etmektedir. Altyapılarını düzenleyerek fiziki imkânları iyileştirdiğimiz okullarımızda öğrenci ve öğretmenlerimizin yarınlara huzur ve güvenle hazırlanması için rahat ortamlarda hizmet sunmaktayız." diye konuştu.

LGS tercih süreci başladı LGS tercih süreci başladı

Editör: Merve Tepecik