Fatsa Belediyesi tarafından organize edilen 12-16 Mayıs “Engelliler Haftası” sebebiyle, Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu öğrencileri, Ali Rıza Demircan İlkokulu Özel Eğitim öğrencileri ve Meşebükü Özel Eğitim öğrencileri Fatsa Belediyesi Engelsiz Kafe’de gerçekleşen programda bir araya geldiler.

Anaokulu öğrencileri çizdikleri resimleri özel eğitim öğrencilerine vererek sevgilerini dile getirdiler. Engelsiz Kafede birbirleriyle kaynaşan öğrenciler, nezih mekânın tadını çıkardılar ve unutamayacakları bir gün yaşadılar. 

"Çok duygusal anlar yaşadık"

Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu Müdür Yardımcısı Rüveyda Enginar, “Engelliler haftası münasebetiyle, Fatsa ilçemizde bulunan Engelsiz Kafe’yi anaokulu öğrencilerimizle birlikte ziyaret etmek istedik. Öğrencilerimiz, bu kafenin engelleri kaldırmaya yönelik bir tasarımının olduğunu, engelsiz bir yaşamı mümkün kıldığını, özel bireylerle bizleri bir araya getirme fırsatı sunduğunu yaşayarak gördüler. Özel eğitim öğrencileriyle burada bir araya gelen anaokulu öğrencilerimiz, çizmiş oldukları resimleri onları çok sevdiklerini söyleyerek verdiler. Çok duygulu anlar yaşadık. Ayrıca işletme çalışanları güler yüzleriyle, yardımseverlikleriyle bizleri çok güzel ağırladılar. Fatsa Belediyemize ve Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a bu güzel hizmetleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ordu’da Engelliler Haftası Farkındalık Etkinlikleri Yapıldı Ordu’da Engelliler Haftası Farkındalık Etkinlikleri Yapıldı