Başkan Aşkın Tören, güne sektörün önemli sanayi kuruluşlarından Karimex Fındık İşletmelerini ziyaret ederek başladı. Sektör ziyaretinin İkinci durağı Şahinler Fındık olan Başkan Aşkın Tören, burada ise Özay Şahin ve çalışanları ile bir araya geldi.

Karimex Fındık işletmelerinde, İcra Kurulu Başkanı Emrah Albayrak ve çalışma arkadaşları ile bir araya gelen Başkan Tören "Bu şehirde bizim tek bir hayalimiz var insanlar hangi işi yapıyorsa yapsın günün sonunda mutlu olsunlar huzurlu olsunlar. Şehrimizin alt yapısına, üst yapısına, yeşiline insan merkezli çalışmalarımızla dokunarak bu şehri güzelleştirmeye çalışıyoruz. İstihdam kuruluşlarımızın sayısı çoğaldıkça şehrimizin kalkınması gelişmesi sosyal refahı ve aile ekonomisinin rahatlaması anlamına geliyor. Bunun için alt yapılar oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Eğitim alanında çalışmalarımız sürüyor

Çocukların eğitim altyapılarını destekleyici kurumları hayata geçirdiklerini belirten Başkan Tören “ailelerimiz sadece çalışan kadınlar ve çalışan erkeklerden ibaret değil. Gençlerimiz var, çocuklarımız var eğitime devam eden öğrencilerimiz var. Amacımız burada da bütün çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek için eğitimde fırsat eşitliğinin alt yapısını güçlendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Kreş sayısını artıracağız

Çalışan ve iş hayatına katılmak isteyen kadınlar  için kreşlerin büyük önem taşıdığını söyleyen Başkan Tören “Birincisini açtık Bahçelievler'de o bölgelerde oturanların çocuğuna biz ücretsiz bakıyoruz. Amacımız yeni dönemde bu semt kreşlerini dörde beşe çıkarmak yeni dönemde en az 4 tane daha kreşi şehrimize kazandıracağız.” Dedi. Haber merkezi

Aşkın Tören: Gönül Verdik Aşkın Tören: Gönül Verdik

Editör: Soner Özdemir