Başkan Aşkın Tören, günün ilk ziyaretinde Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel, Meclis Başkanı Necat Avcı ve meclis üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Aşkın Tören, ilk mahalle ziyaretini Aydınlık Mahallesi'ne gerçekleştirdi.  Burada vatandaşlar Başkan Aşkın Tören’i coşkuyla karşıladılar.

Başkan Tören "Beyaz örtüye bürünmüş o saflığıyla, tüm sadeliğiyle, kar yağışının bereketiyle ve babacan yürekli mert insanıyla sımsıcak karışladı bizi Aydınlık. Bizleri sevgiyle bağrına basan komşularımıza, dualarıyla bize güç veren kıymetli büyüklerimize gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Vatandaşlara hizmet proje ve çalışmalarına dair bilgiler veren Başkan Tören “Bir hayalimiz var. Komşuluk hukukumuzun sobadan daha çok hepimizi ısıttığı, güçlü kıldığı, diri kıldığı, birlik ve beraberliğimizi tesis ettiğimiz bir Ordu olsun istiyorum. Alt yapıyla ilgili hem kırsalda hem kent merkezindeki çalışmalarımızın yanı sıra şehrin özellikle istihdamına yönelik alanların cazibe merkezlerinin çekim merkezlerinin oluşturulması için birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hükümetimiz ikinci organize sanayi bölgesini yapıyor. Belediye olarak biz de bu şehirdeki işsizliğin önüne geçmek için kendimizde fabrika yapabiliriz dedik ve yaptık, çok şükür. Gelecek ay itibariyle anahtar teslimini yapıyoruz. Toplamda ilk etapta 750 işsizimiz orada iş sahibi, meslek sahibi olacak ve istihdam edilecek. Özellikle kadınlarımız ve genç işsizlerimiz için bir fırsat alt yapısı oluşturuyoruz. İkinci etapta yapacağımız yeni fabrikayla birlikte bu istihdamı Ordu merkezde sadece belediye eliyle 2 bine çıkarmayı planlıyor ve hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir