Bölgesel Amatör Lig'de sezonun hem şampiyonluk hem de küme düşme konularının uzağında tamamlayan Ünye 1957 Spor ile özellikle devre arasında ayrılıklarla dağılan ve ligi tamamlayamayan Perşembespor sezonun bitmesinin ardından Genel Kurul kararı almıştı. Ünye 1957 Spor'un 2 Haziran, Perşembespor'un ise 28 Mayıs tarihli genel kurulları ile ilgili ses çıkmadı.

Ordu'yu uzun süredir Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Ünye 1957 Spor 3.Lige yükselme konusunda hedefi yine tutturamazken her sezon sonlanması gibi bu sezonu bittiği anda da Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmıştı. Ünye 1957 Spor'da Olağanüstü Genel Kurul 25 Haziran'da Liseler Mahallesi Santral Sokak'taki kulüp binasında yapılması planlandı ama ertelenmişti. 25 Mayıs'taki kongrede yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yeni kongre 2 Haziran'da aynı yerde yeniden yapılacaktı ancak ses çıkmadı.

Bölgesel Amatör Lige erken veda eden ve sezon bitmeden sezonu tamamlayan Perşembespor'da 21 Mayıs Salı günü Olağan Genel Kurul'da çoğunluk sağlanamadı. 28 Mayıs saat 11:00'de Vona Park Kongre Salonu'nda kongre yapılan kongre ile ilgili ise açıklama yapılmadı.

Editör: Samet Karadağ