Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı son dönemde yapılan çalışmalarla Atatürk Mahallesi’nin çehresinin değiştiğine dikkat çekerek yeni dönem projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Başkan Tavlı, Atatürk Mahallesi’nde yapılacak olan yeni kapalı pazarın yılsonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

hüseyin tavlı pazar 2

Atatürk Mahallesi’nde alt yapı ve ulaşım çalışmalarının yanı sıra Yaşam Park ve Gültepe Parkı gibi çok sayıda sosyal alanların da yapılarak hizmete sunulduğuna dikkat çeken Hüseyin Tavlı, önümüzdeki dönem için hazırladıkları Kapalı Pazar projesini de hayata geçireceklerini kaydetti. Tavlı, “Yağmurlu havalarda hem pazarcılarımız hem de hemşehrilerimiz şemsiye altında pazar alışverişini sağlıklı yapamıyordu. Hazırladığımız ve önümüzdeki dönem hayata geçireceğimiz Yeni Kapalı Pazar projesi ile bu sorunu kökünden çözmeyi amaçlıyoruz. Şimdiden hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

“İstihdamı Artırmaya Başladık”

hüseyin tavlı pazar 3

İstihdama yönelik çalışmaları da değerlendiren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’nin 40 yıllık hayali olan OSB’de çalışmalar hızla devam ediyor. 550 dönümlük OSB’nin içerisinde dördüncü fabrikanın inşaatı bitmek üzere. OSB sözleşmesi uyarınca yatırımcıların 2 yıl süre içerisinde yatırımlarını gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu kapsamda 35 fabrika 2 yıl süre içerisinde tamamlanacak. 40 yıldır konuşulan OSB dönemimizde hayata geçiriliyor. Memleketimizde istihdamın artması için OSB’yi önemsiyoruz. Son 5 yılda da istihdamı artırmaya başladık” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber merkezi

Hüseyin Tavlı Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor Hüseyin Tavlı Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor

Editör: Merve Tepecik