Ordu Gücü Futbol Kulübü (Altınordu Belediyespor), Orduspor ve Orduspor 1967 A.Ş. formaları ile üst üste üç sezonda Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyonluk yaşayan Birkan Aydın, 2022-2023 sezonunun devre arasında transfer olduğu Gülyalı Turnasuyuspor'da geçen sezon kritik maçlarda forma giydi. Play-Off Çeyrek Finali'ne kadar yükselen ve Eskipazarspor karşısında elenerek sezonu geride bırakan Birkan Aydın, takımın en golcü ismi olurken, 2023-2024 sezonunda takımına 17 gol ve asistleri ile katkı sağlamıştı.

Birkan-Aydın-1

Ordu Süper Amatör Lig ekibi Gülyalı Turnasuyuspor'da takım kaptanı Birkan Aydın yeni sezon öncesinde geçmiş sezonu Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a değerlendirdi. Birkan Aydın yaptığı açıklamada ''Geçtiğimiz sezon koyulan hedef Süper Amatör Lig'de yer almaktı. Bunu başardık ancak daha fazlasını yapabilirdik. Karakterli oyuncu grubu ve iyi arkadaşlığımız herkes için unutulmaz bir sezon olarak geride kaldı. Gülyalı Turnasuyuspor olarak yeni sezonda tek hedef şampiyonluk olacak'' dedi.

Gülyalı Turnasuyu 11

Hedefi olan takımların önemli oyuncusu olan ve yeni sezonda da Gülyalı Turnasuyuspor ile yola devam etme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen Birkan Aydın, sezon öncesinde planlamasının yakın zamanda resmiyet döküleceğini belirtti. Bölgesel Amatör Lig'de Ordu Gücü Futbol Kulübü'nde kaptanlık yapan ve o dönem takımın BAL'daki 18 maçının 16'sında forma giymeyi başaran Aydın, yeni sezonun başlamasını ise iple çekiyor.

Editör: Samet Karadağ