İki sezon önce Süper Lig'de mücadele eden ancak iki sezonda iki lig birden düşen Bitexen Giresunspor, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'a gitti. Çok tartışılan başkan Nahid Ramazan Yamak'ın aday olmadığı Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da mevcut yönetimde yer alan Emin Eltuğral tek aday olarak kongrede yer aldı. Önceki dönem kulüp başkanı Nahid Ramazan Yamak ve yönetimi, mali ve idari açıdan ibra edilirken, kulübün toplam borcu 403 milyon 92 bin 750 lira olarak açıklandı. 

Çotanak Stadyumu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongreye genel kurul üyeleri düşük katılım gösterirken, oy kullanma hakkı olan 421 delegeden sadece 89’u oy kullandı ve bu oy kullanan isimlerden 83 tanesi Emin Eltuğral'a oy verdi. Yeni başkan seçilen Emin Eltuğral’ın yönetim kurulu, Bülent Erol, Cihan Demir, Fatih Sakal, Gökhan Kahveci, Hakan Parlakoğlu, Halil Taşhan, İbrahim Güler, Mehmet Yiğit, Mustafa Uzun, Naim Demir, Osmal Topal, Önder Söğünmez, Salih Özkan, Tüncer Çimenli, Zeki Bodur isimlerinden oluştu.

Bitexen Giresunspor'da yeni başkan Emin Eltuğral kulübü eski başarılı günlerine döndürmek için ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerini ve öncelikli hedeflerinin tahtayı açmak olduğunu söyledi.
 

Editör: Samet Karadağ