Bitexen Giresunspor'da maddi imkansızlıklar her hafta farklı bir boyuta evrilirken Trendyol Süper Lig'den sonra Trendyol 1.Lige veda eden Bitexen Giresunspor'da Senegal'li savunma oyuncusu Senghor Faustin'in durumu ise kulübün son durumunu iyice ortaya çıkardı. Sports Digitale'in özel haberine göre Senegal'li savunma oyuncusu Senghor Faustin'in Bitexen Giresunspor'da maddi imkansızlıklardan dolayı Giresun'da yaşadıkları sosyal medyanın en çok konuştuğu konu olmuştu. Senegalli oyuncunu tesiste yaşadığı, iki yıldır maaş alamadığı, yemek çıkmadığı için tesiste üniversite öğrencileri ile ortaklaşa yemek yediği, parası olmadığı için ülkesine gidemediği ve sakatlığında kulüp tedavisini üstlenmediği ortaya çıkmıştı.

Faustin Senghor

Karadeniz ekibinin yaptığı açıklamada ise bu olayların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Yapılan açıklamada ''Bazı basın yayın organlarında profesyonel futbolcu Faustin Senghor ile ilgili çıkan ve kulübümüze mesnetsiz suçlamalar yönelten haberlerle ilgili olarak açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bir önceki yönetim döneminde 250.000 Euro bonservis bedeli ile FC Shkupi kulübünden transfer edilen ve Giresunspor formasıyla bu sezon mücadele ettiğimiz ligde bir müsabakası dahi olmayan bahsi geçen oyuncu yaşadığı ağır iki sakatlık sonrası kulübümüz tarafından ameliyat ettirilmiş, akabinde yine sağlık ekibimiz tarafından tedavisi yapılmıştır. Oyuncu kulüp tesislerimizde diğer oyuncularımıza aynı şartlarda konaklamış, beslenmesi ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmadığı gibi aksine tesis personellerimiz tarafından özel ilgiyle muamele görmüştür. Oyuncu aylar önce fesih hakkı kazanmasına rağmen tedavisi devam ettiği için tesisten ayrılması kendisinden istenmemiş, önümüzdeki sezon mücadele edeceğimiz ligde yabancı oyuncu oynatılamayacağı kuralına rağmen kulüp fizyoterapistlerimiz eşliğinde tedavisine ve antrenmanlarına tesislerimizde devam etmiştir.'' ifadeleri yer aldı.

Faustin Senghor1

Senghor Faustin'in ülkesine gitmesi için uçak biletlerinin aldığı belirtilen açıklamada ''Ligin tamamlanmasının ardından oyuncuya ülkesine gidebilmesi için kulübümüz tarafından uçak bileti temin edileceği, yol masrafları için belirli bir ödeme yapılacağı kendisine iletilmiş ancak oyuncu sezondaki tüm alacaklarını almadan ayrılmayacağını ifade etmiş, akabinde menajerleri vasıtasıyla gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan haberleri basına servis ettirmiştir.'' denildi.

Editör: Samet Karadağ