CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel seçim çalışmaları bünyesinde Ordu İlküvez'deydi. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin İlküvez'de açtığı çöp alanına karşı yıllardır mücadele eden İlküvez halkı Adıgüzel'e çöp sahasının ne olacağını sordu.

Mecliste verdiği soru önergelerini gösteren Adıgüzel şunları söyledi:

 "Mecliste verdiğim soru önergelerine verdikleri yanıtta diyor ki; bu çöp etrafa zarar veriyor. Suları zehirliyor diyor. Ben demiyorum, kim diyor biliyor musunuz? Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü diyor. Bakanlık diyor. Buradaki firmaya ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ceza yazdılar. Fakat bu çöpü inadına kapatmıyorlar. Kim kapatmıyor? Ordu Büyükşehir belediyesi kapatmıyor ve İçişleri bakanı kapatmıyor. Bu çöpü kapatacağız. Çünkü bu çöp bu bölgeyi zehirliyor.

Lafa gelince milliyetçilik yapıyorlar. Vatan sadece toprak değil ağaç da vatan, Curi deresi de vatan, Akçay deresi de vatan, Korgan'daki Keş deresi de vatan, Fatsa’daki Elekçi ırmağı da vatan.

 Biz gelip bunları savunuyoruz. Karda, donda, darda, zorda sizlerle beraber... Ama bize milliyetçilik taslayanlar o gün burada yoktu. Buralar vatan değil mi?

 Bu çöpü bu sandığa sokacaksınız. Bu çöpü bu sandığa sokun, Mustafa Adıgüzel size söz veriyor o sandığı götürüp Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde açacağız. Hilmi Güler çok seviyorsa kendi bahçesine döksün çöpü.

 Bu çöpü buradan alıp götüreceğiz. Mustafa Adıgüzel evladınız size söz veriyor. Bay Kemal de size söz veriyor. Göksu yaylasına da baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek.”