31 Mart yerel seçimleriyle Altınordu Zaferimilli Mahalle Muhtarı Seçilen Buğra Gök, doğduğu ve büyüdüğü mahalle olan Zaferimilli’nin yeni döneminde de çalışmalara devam edeceğini belirtti.

1999 yılından 2014 dönemine kadar annesinin de Zaferimilli Mahallesi’nde muhtarlık yaptığını belirten Buğra Gök, “Annem 3 dönem muhtarlık yaptı, ben de kendimi hazır hissettiğim 2014 yılında adaylığımı koydum. Annemin 3 dönem muhtarlık yapması benim için ilk dönem artı oldu. İkinci dönem ve sonrasında mahallem ile muhtar ilişkisinden çok abi kardeş, evlat ilişkisi içinde olmam seçilmemin büyük nedenlerinden biri oldu diye düşünüyorum. Mahallemizin desteği ile inşallah bu sene 3. döneme devam edeceğiz” dedi.

“Mahallenin projesi olmaz”

Muhtarların tek başına projesi olamayacağını belirten Muhtar Gök, “Ne bir kepçe ne bir dozer ne bir kum ne bir çimentomuz var. Mahalledeki sorunlar belediye veya ilgili kurumlara iletilir. Hiçbir muhtarın mahallesine tek başına proje yapma şansı yok. Benim mahallem tarihi bir mahalle, çok eski, Ordu’nun ilk kuruluş mahallesi. Benim mahallemde şurayı yıkayım, şurayı yapayım olayı kesinlikle yok. Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Koruma Uygulama ve Denetim Büroları (KUDEB) ve belediye ilgileniyor daha çok. Altyapı ve üstyapı sorunlarını belediye iletip mahallemizi güzelleştirebiliriz. Herhangi bir okul getireyim, sağlık ocağı yapayım… Muhtarın böyle bir projesi olmaz.” diye konuştu.

“Okulun geri gelmesini istiyoruz”

Yarım kalan projelere değinen Zaferimilli Mahalle Muhtarı Seçilen Buğra Gök, “2020 yılında Fatih Anadolu Lisemiz vardı, depreme dayanıklı olmadığı için yıkıldı. Şu anda eski bir binamız var İsmet Paşa İlköğretim Okulu altında fakat burayı da AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer tensipleriyle ilk önce Halk Eğitim, sonradan da Olgunlaşma Enstitüsü yaptılar. Fatih Lisesi yıkılınca mahallemiz ruhlaştı. Yaşlı kesim çok olduğu için okulun olmasını istemeyen de çok ama okul mahallemize enerji katıyordu, biz okulun geri gelmesini istiyoruz. Gastronomi Merkezi ve Kültür Sarayı adı altında 8 derslik bir okul yapılacağını, projelendirildiğini biliyoruz ama herhangi bir çivi çakılmadı, bu da bizi umutsuzlaştırıyor.” diye ifade etti.

“Amacımız turist çekmek”

Yeni bir döneme başlayacaklarını belirten Buğra Gök, “Bu dönem belediyelerin birçoğu değişti. Her dönem olduğu gibi bu dönem de 6 ay veya 1 yıl gibi belediyelerin toparlanmasını bekleyeceğiz. Büyük bir ihtimalle şimdilik pek fazla iş yapamayacağız ama bizim mahallemizde dediğim gibi en büyük sorunumuz altyapı sorunu. Altyapı yapıldıktan sonra devamında da üstyapı tamamlanacaktır. Elektrik direklerini aşağı alıp, yer altı çalışmasını yapıp mahallemizi daha çok kullanılır hale getirmek ve turist çekmek amacımız. Anıtlar Kurulu üzerinden çivi çakamıyoruz ama elimizden geldiğince belediyelerle, KUDEB ile çalışıp mahallemizi güzelleştireceğiz.

Özel Haber/Merve Tepecik

Altınordu Güzelyalı Muhtarı: Mahallemiz Adı Gibi Güzel Olacak Altınordu Güzelyalı Muhtarı: Mahallemiz Adı Gibi Güzel Olacak

Editör: Merve Tepecik