31 Mart yerel seçimleriyle Altınordu Güzelyalı muhtarı seçilen Faruk Ekiz, doğduğu ve büyüdüğü mahalle olan Güzelyalı ile ilgili hayalleri, mahalle sakinleri ile birlikte planlayıp gerçekleştireceğini belirtti. Çok sayıda projenin hayata geçirileceğini açıklayan Ekiz, “Seçim öncesi Güzelyalı, namıdiğer Keçiköy Mahallemizdeki herkese dokunduk, insanlarla görüştük, mahallemizi cadde, sokak demeden en ücra köşesine kadar gezdik, noksanlarımızı yazdık. Çalışmalarımızı yeni haftayla beraber başlatacağız. Mahallenin noksanları var, onları biliyoruz. Yapıldıkça her şey daha net görülecek. “ dedi.

"İlk Projemiz Belli"

Çok sayıda projenin olduğunu ve bazı projelere öncelik verileceğini belirten Faruk Ekiz, “İlk projemiz deniz kenarı düzenlemesi ile ilgili olacak. Yaz geliyor, mahalleliler için deniz kenarı düzenlemesi ile işe başlayacağız. Ayrıca bazı mevkilerdeki caddelerde yapılmamış yollarımız var, onlarla ilgili projelerimiz olacak. Ama önceliğimiz deniz kenarı.” dedi.

Ekiz, “2 adet tamamlanmamış, yarım kalmış çocuk parkımız var. Parkların hızlandırma çalışmalarına başlayacağız. Buna ek olarak diğer parklara yeni spor ve egzersiz aletleri de yapacağız.” dedi.

Sokak Hayvanlarına Barınak

Güzelyalı Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin başıboş köpekler olduğunu ifade eden Muhtar Faruk Ekiz, “Salınmış hayvanlar, başıboş köpeklerimiz büyük bir sorun. Altınordu Belediyesi ile ortak çalışma planlıyoruz. Belediyeden hayvan barınakları yapılmasını talep edeceğiz. Bu sadece mahallenin ve Altınordu’nun değil, tüm Ordu’nun sıkıntısı.” diye konuştu.

Özel Haber/Merve Tepecik

Altınordu Yeni Mahalle Muhtarı: Güzel Projelere İmza Atacağız Altınordu Yeni Mahalle Muhtarı: Güzel Projelere İmza Atacağız