Burgas 2024 Grand Prix yüzme yarışmaları için Bulgaristan'a giden Ordulu Kuzey Set altın madalya almıştı. Bulgaristan Burgas'ta gerçekleştirilen ve 8 ülkenin katılımıyla düzenlenen olimpik akredite Burgas 2024 Grand Prix yüzme yarışmalarında mücadele eden ve bu şampiyonada 800 metre serbest stil kategorisinde büyük bir başarıya imza atmıştı. 8 ülkenin katılımıyla düzenlenen olimpik akredite Burgas 2024 Grand Prix 13-14 yaş kategorisinde altın madalya alan Kuzey Set, Ordu'ya geldi.

ORDU Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Kır, karşılama töreninde yaptığı açıklamada, “Federasyonumuza üye kulüplerimizden Kuzey Spor Kulübü sporcumuz Kuzey Set’i ve ekibini havaalanında karşıladık. Emeği geçenleri ve ailelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Kuzey Set, 800 metre serbest stil kategorisinde altın madalya alırken Ordu'da şampiyon gibi karşılandı.

Burgas 2024 Grand Prix'te 800 metre serbest stil kategorisi 13-14 yaş grubunda altın madalya alan Kuzey Set, Ordu’nun yüzme branşında bu alandaki ilk uluslararası şampiyonu oldu.

Editör: Samet Karadağ