2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan final maçında Kumruspor'u yenerek şampiyonluk ipini göğüsleyen ve direkt olarak Bölgesel Amatör Lige çıkan Galataspor, transferlere başladı. Galataspor ilk olarak iç transferde hareketli saatler yaşarken Onur Yılmaz'dan sonra gün içerisinde Burak Yalçun ile de yoluna devam edeceğini açıkladı.  2018-2019 sezonunda 2005 doğumlu Burak Yalçın'ı Galatasaray'a gönderen Galataspor, altyapısından yetiştirdiği ismi bu sezon devre arasında kadrosuna yeniden katmıştı.

Futbola Ordu 1.Amatör Lig takımlarından Kirazlimanıspor’da başlayan Burak Yalçın, 2017-2018 sezonunda Galataspor’a transfer olmuştu. Ordu Futbolu’ndan yetişerek Türk Futbolu’nun önemli kulüplerinden birisine transfer olan futbolculardan birisi olan Burak Yalçın, Galatasaray altyapısında önemli maçlara çıktıktan sonra ise yeniden rotayı Karadeniz'e çevirerek Yılport Samsunspor altyapısına transfer olmuştu. 2005 doğumlu olan Burak Yalçın bu sezon Ordu'da Galataspor'a yani yetiştiği kulübe geri dönmüştü.

Sezonun ilk yarısında Yılport Samsunspor U19 takımında U19 Elit A Ligi'nde dört maçta forma giyen ve ikinci yarısında Galataspor formasıyla 1.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan Burak Yalçın, yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de forma giyecek.

Editör: Samet Karadağ