Yerel seçim öncesinde Altınordu Belediyesi'nde görev alan Şehir Plancısı Mesut Yeşiltepe, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak atanarak yeni görevine başladı.

Mesut Yeşiltepe kimdir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde kadroların yeniden yapılandırılması kapsamında İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'na Mesut Yeşiltepe atandı. Yeşiltepe, yerel seçimler öncesinde Altınordu Belediyesi'nde şehir plancısı olarak çalışmaktaydı ve tecrübesiyle dikkat çekiyordu.

Mesut Yeşiltepe, 1976 yılında Samsun'da doğdu ve eğitim hayatına ilk adımlarını da burada attı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Kariyerine JICA'da uzman şehir plancısı olarak başlayan Yeşiltepe, daha sonra BAŞARSOFT ve NETCAD gibi sektörün önde gelen firmalarında görev aldı. Yeşiltepe, ayrıca kendi firmasını kurarak kentsel tasarım, kent planlama ve kentsel dönüşüm alanlarında ulusal düzeyde projeler gerçekleştirdi.

Perşembe Yaylasına 4. Grup Maden Ruhsatı Verildi Perşembe Yaylasına 4. Grup Maden Ruhsatı Verildi

Editör: Atakan Öztürk