Ordu'nun eşsiz güzellikleri arasında yer alan Çaka plajı, serin suları ve huzur dolu sahil şeridi, tatilcileri kendine çeker. Ordu Altınordu'dan yaklaşık 25 km uzaklıkta yer alan Çaka Plajı, plaja ulaşmak isteyen ziyaretçiler, özel araçları, dolmuş veya taksileri kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Plajda, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç tesis bulunmaktadır. Özellikle Ordu halkının tercih ettiği plajlardan biri olan Çaka Plajı, yaz aylarında kesinlikle görülmeye değer bir yerdir. Beyaz köpüklerle süslenen dalga sesleri, kumsalın sıcaklığı ve tuzlu rüzgarın dokunuşuyla anılar yaratılır.

Çaka plajında, ağaçlar altında kamp kurma imkanı bulabilir ve deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Çaka Plajı'na gelen tatilciler, aileleri veya arkadaş gruplarıyla birlikte çeşitli plaj sporlarına katılabilir ve kumdan kaleler inşa edebilirler. Burası dinlendirici bir tatil ve eğlenceli aktiviteler için mükemmel bir mekandır.

İşte Çaka Plajı nerede, nasıl gidilir, nerede kalınır? hepsi haberimizde...

Çaka Plajı Nerede?

Ordu'nun Perşembe ilçesinde bulunan Çaka plajı ücretsiz bir halk plaj olup, ilçe merkezine araç ile 13.3 km uzaklıktadır. 

Çaka Plajına Nasıl Gidilir?

Ordu'nun Altınordu ilçesinden özel araç ile 35 dakika da ulaşabilir, özel aracın yanı sıra taksi ve bulvar cafe karşısı kay kay park önünde bulunan Fatsa sahil yolu dolmuşu ilede ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 Yol Tarifi: 

Çaka Plajın'da Nerede Kalınır?

Çaka Plajı'nda konaklama yapmayı planlıyorsanız, Perşembe ilçesi ve çevresindeki otelleri tercih edebilirsiniz ya da Çaka plajına en yakın mesafede bulunan loin du monde bungalow'un eşsiz deniz ve manzara eşliğinde konaklayabilirsiniz. 

Loin du monde bungalow konaklama ücreti ne kadar?

Hafta içi (gecelik): 2500 ₺, Hafta sonu (gecelik) 3000₺  4 kişi ile konaklayabilirsiniz.

Çaka Plajı'nın Denizi Nasıldır?

Çaka Plajı'nın denizi genellikle temiz ve berraktır. Karadeniz'in tipik özelliklerini taşısa da, deniz suyu sıcaklık ve dalga durumuna bağlı olarak değişebilir. Plajın beyaz kumsalı ve mavinin tonlarıyla birleşen manzarası deniz keyfinizi daha da güzelleştirebilir. Ancak deniz koşulları her zaman aynı olmayabilir, bu nedenle ziyaretiniz sırasında deniz sıcaklığı, dalga durumu ve diğer hava koşullarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. 

Çaka Plajın'da Kamp Yapılır Mı?

Çaka Plajı'nda çadırınızı istediğiniz yere kurabilme imkanınız bulunmaktadır. Rüzgar genellikle karadan denize doğru eser. Çevredeki ağaçlar da kamp yaparken size koruma sağlayabilir. Eğer çadırınızı plajda bulunan tesis yakınına veya çevredeki ağaçların arkasına kurarsanız, rahat ve keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çaka Plajına Giriş Ücretli Mi? 2023 

Çaka plajına giriş yapmak isteyen ziyaretçiler için giriş ücreti alınmaktadır. 2023 zamlı giriş ücreti fiyatı ise 70 ₺'dir. 

Çaka Plajına Dolmuş Ücreti Ne Kadar? 2023 (Güncel)

Fatsa sahil yolu güncel dolmuş fiyatı tam 48 ₺, öğrenci ise 35 ₺'dir. 

Perşembe Çaka Plajı yorumları