Süper Lig'de mücadele eden Karadeniz takımlarından bir tanesi olan Çaykur Rizespor, sezonu Erzurum'da açtı. Geçen sezonu 50 puanla 9.sırada bitiren Çaykur Rizespor'da teknik direktör İlhan Palut önderliğinde yeni sezon hazırlıkları başladı. Sezonun 1.Etap kamp çalışmaları kapsamında Erzurum'da toplanan Çaykur Rizespor, buradaki hazırlıkların sonuna yaklaştı.  İlhan Palut yönetiminde Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde başlayan çalışmalar, 5 Temmuz’da sona erecek.

rizespor-maci

Çaykur Rizespor yeni sezon öncesinde şu ana kadar Yunan futbolcu Giannis Papanikolaou'yu kadrosuna katarken tecrübeli futbolcu 1.Etap kamp çalışmalarının ilk gününden itibaren antrenmanlarda yer aldı. Milli Takım kamplarından dönen, Dal Varesanovic, Khusnıddin Alikulov, Altin Zeqiri, İbrahim Olavoyin, Martin Minchev ve Oscar Pinchi kademeli olarak kampa katılırken, 1.Etap kamp çalışmasında İlhan Palut'un performansını beğendiği bazı genç oyuncuları 2.Etap kamp çalışmalarına alabileceği öğrenildi.

Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'ndeki antrenmanlarını 5 Temmuz'a kadar sürdürecek olan Çaykur Rizespor'da daha sonra izin verilecek. Çaykur Rizespor yeni sezonun ikinci dönem hazırlıklarına 8-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında Slovenya’da devam edecek.
 

Editör: Samet Karadağ