Bülent Akpınar Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Teşkilatı yaptığı basın açıklamasına ekonomik sorunlara değinerek başladı. Bülent Akpınar, “değerli hemşehrilerimiz, ülkemizde yoksulluğun ve hayat pahalılığının bugüne kadar hiç olmadığı kadar arttığı, öğrencinin, memurun, çiftçinin, işçinin, esnafın, asgari ücretlinin ve en vahimi emeklinin perişan olduğu, yaşam hakkının elinden alındığı bir dönemde yerel seçime doğru gidiyoruz. Halkımızın bu sefalet ve perişanlık içinde bu iktidara önümüzdeki yerel seçimlerde bir ders vereceğine canı gönülden inanıyoruz.” dedi. Akpınar sözlerine “23 yıldır ülkeyi yöneten iktidar, halkı bu kadar sefaletin ve yoksulluğun içine düşürmüş durumdayken, vatandaşımız derinde, canından çok sevdiği çocuğu karnesini küçük de olsun bir zayıf ya da iki zayıf getirdiğinde ya da çocuğu eşi istemediği bir davranış içinde bulunduğunda cezalandırma ihtiyacı hissediyorlar. Haftalığını kesiyorlar, bir ceza verme ihtiyacı duyuyorlar. Bu sefalet ve perişanlığın içinde, ekonomik yoksulluğun içinde biz inanıyoruz ki halkımız iktidara artık önümüzdeki yerel seçimlerde “yeter artık” diyecektir.” diyerek devam etti.

chp 2

İktidarı da eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, “23 yıldır iktidar bu ülkeyi yönetiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ni 23 yıllık iktidar boyunca seçim kaybetti diye topluma ifşa etmeye çalışıyorlar. Aslında tarihi doğru etüt edersek Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim kaybetmediğini, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, halkımızın, insanımızın kaybettiğini çok net göreceğiz. Bugün baktığımızda ülkemizde Ergenekon, Balyoz diyerek cezaevinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli subaylarını çürüttüler, aydınlarımızı, gazetecilerimizi cezaevlerinde çürüttüler. Ama onlar “aldatıldık, kandırıldık” dediler. O günkü genel başkanımız “ben o davaların avukatayım” derken ülkenin cumhurbaşkanı “ben savcısıyım” dedi ve tarih bize Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne kadar haklı bir davranış içinde olduğunu gösterdi.” dedi. Bülent Akpınar “Yaşadığımız 2010 referandumuna baktığımız zaman, biz o gün o referanduma hayır derken bu ülkede ama evet diyenler adliyeyi, emniyeti, askeriyeyi FETÖ’cülere, cemaatlere, tarikatlara teslim ettiler. Biz belki halkımıza doğru anlatamadık, halkımız o referanduma evet dedi ama ülkemizin geldiği konum, şartlar ortada.” dedi.

“En İyi Adayları Seçeceğiz”

Konuşmasına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar “Cumhuriyet Halk Partisi olarak genelden yerele, halkımız için neyi doğru yapmamız gerekiyorsa o doğrular noktasında hareket ettik. Bugün de aynı şekilde, önümüzdeki yerel seçimlere has olarak hareket etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Çünkü biz bu ülkenin yurttaşları olarak, siyasi partiyi bir kenara koyuyorum, il başkanı, milletvekillerimiz, sayın genel başkanımız dâhil olmak üzere, ilçe örgütlerimiz, il örgütümüz dâhil olmak üzere, Ordu’ya en güzel şehre ulaştıracak, en güzel çevreye oluşturacak belediye başkan adaylarını belirlemekle mükellefiyet sahibiyiz.” dedi.

Bülent Akpınar açıklamasında İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ı ima ederek “Bildiğiniz gibi, özellikle birkaç gündür Ordu şehrimizde, büyükşehir belediye adayları noktasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin bazı siyasi partilerle anlaştığından bahsediyorlar, bahsettirmeye çalışıyorlar. Bunu 2014’te yaptılar, 2019’da yaptılar, biz buna asla müsaade etmeyeceğiz, burası Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Hak Partisi’nin adayı tavşan aday olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi kapalı kapılar ardında kimseyle pazarlık içinde bulunamaz. Cumhuriyet Halk Partisi ne konuşuyorsa parti yanında konuşur, halkın gözünün önünde yapar, halk için yapar.” dedi.

chp 1-1

Akpınar konuşmasına “Algı yaratmaya çalışan Ordu’daki siyasi figürlere ya da her kim olursa olsun, bir milletvekili olarak, milletvekillerimizle il başkanı olarak, sayın genel başkanımızın öncülüğünde örgütlerimizle beraber asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı bugün Ordu’daki en mükemmel aday olacaktır.” diyerek devam etti.

Konuşmasına devam eden Bülent Akpınar, “Cumhuriyet Halk Partisi nasıl ki ilçe belediye başkan adaylarında belirliyorsa, belirlemeye devam ediyorsa, büyükşehir belediye başkan adayı noktasında da size en doğru üçüncü yolu sunacaktır. Ordulu hemşehrilerimiz bundan müsterih olsunlar. Ordu’da halkçı, insancı bir büyükşehir belediye başkan adayıyla ve ilçe belediye başkan adaylarımızla, yeni yüzlerle Ordulu hemşehrilerimize en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Bundan yana kimsenin herhangi bir şekilde sıkıntısı olmasın.” dedi. Akpınar sözlerini “Bu doğrultuda sayın genel başkanımız, sayın milletvekillerimiz, il örgütümüz, ilçe başkanlarımız, ilçe yöneticilerimiz ve parti üyelerimizle beraber Ordu’da en doğru adayları çıkarmak için hassasiyet içinde çalışıyoruz, Ordulu hemşehrilerimiz bundan müsterih olsun, halkımız bundan müsterih olsun. Biraz önce de söylediğim gibi kimseyle bir pazarlığımız söz konusu olamaz.” diyerek noktaladı.

Merve Tepecik

Editör: Merve Tepecik