Tiyatro gösterisinden çöp toplanmasına, resim yarışmasından çiçek dikimine birçok etkinliğin düzenlendiği programda çocuklara unutulmaz bir gün yaşatıldı.

Altınordu Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında “Yarınlar Geleceğimiz Koruyalım” sloganıyla çocuklara temiz çevre ve yaşanılabilir doğa anlayışının kazandırılması için etkinlik düzenledi. İhsan Gürdal Teknoloji ve Tasarım Atölyesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Akdeniz ile Hamdi Salih Kalyoncu, veliler ve çok sayıda çocuk katıldı. Doğaçlama tiyatro gösterisiyle başlayan etkinlikte, çocuklara temsili çöp toplatıldı. Ardından ellerine boya dökerek duvara süren çocuklar, bahçeye çiçek dikimi gerçekleştirdi. Unutulmaz bir gün yaşayan çocuklar, çalan müzikler eşliğinde ise dans edip, doyasıya eğlendi.

Etkinliğin son bölümünde resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Akdeniz ile Hamdi Salih Kalyoncu tarafından ödülleri verildi.

Ulaş Tepe: Çevre Bilincini Aşılayacağız

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Küresel ısınma doğamızı tehdit etmeye devam ediyor. Bu tehdit dolayısıyla doğamız kuraklıkla karşı karşıyayken, su kaynaklarımız da kurumaktadır. Çevremizi kirleterek doğamıza bir darbede biz vurmak istemiyoruz. Bizden sonra gelecek olan nesillere iyi bir çevre bırakmak istiyoruz. Çevre bilincinin erken yaşlarda insanlara kazandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda bugün şehrimizde yaşayan çocuklara yönelik güzel bir etkinlik düzenledik. Temiz bir çevrenin nasıl olabileceğini onlara hem tiyatro oyunu olarak hem de uygulamalı olarak gösterdik. Resim yarışmasında dereceye giren öğrenci kardeşlerimize ödüllerini de takdim ettik. Altınordu Belediyesi olarak çevremizin korunması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha yaşanılabilir şehri sevgili kardeşlerimizle ve aileleriyle birlikte inşa edeceğiz. Etkinliğimize katılan tüm çocuklara ve ailelerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha 5 Haziran Dünya Çevre Günümüzü kutluyorum” dedi. Haber merkezi

Öte yandan Başkan Tepe, yarın Durugöl Mahallesi’ndeki Trafik Eğitim Parkı’nda devam edecek olan Çevre Haftası etkinliklerine tüm Altınorduluları davet etti. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir