Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingde partililere seslendi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Ordu Şehir Hastanesinin yüzde 93’ünün bittiğini ve yolunun da Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizim asıl amacımız ekonomide, gerçek ve kalıcı refah artışını sağlayacak güçlü bir altyapı kurmaktır. Hayat pahalılığı sorununu çözdüğümüzde, diğer alanlarda çok daha hızlı yol alabileceğimiz bir iklime sahibiz” dedi.

Erdoğan Miting 2

Ordu’ya 139 milyar lira tutarında kamu yatırımı yapıldı

Ordu’ya son 21 yılda günümüz rakamlarıyla 139 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını belirterek, yapılanları sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediyesiyle, ilçe belediyeleriyle, Cumhurbaşkanlığıyla, bakanlıklarıyla Ordu’muzu her alanda geliştirmeye, büyütmeye, güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Emeklinin bayram ikramiyesi 3 bin TL olacak

Sadece emeklilere yapılan tek seferlik 5 bin liralık ödeme ile en düşük emekli maaşının sınırını 10 bin liraya çıkartmanın, maaşlara yapılan yüzde 50’ye ulaşan zam oranının bütçeye maliyetinin 300 milyar liradan fazla olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütçemize ek maliyet getiren bu düzenlemelerle gayemiz; emeklilerimize ve çalışanlarımıza biraz nefes aldırabilmektir. Önümüz Ramazan, arkası bayram. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de, bütçe imkânlarını tekrar zorlama pahasına, bir artış yapmayı planlıyoruz. Biliyorsunuz, eskiden emeklinin bayram ikramiyesi diye bir geliri yoktu. Bu uygulamayı ilk defa 2018 yılında biz getirdik. Önce 1.000 lira olan bayram ikramiyesini, evvela 1.200 liraya,  sonra 2 bin liraya çıkardık. Önümüzdeki bayramda bu rakamı yüzde 50 artışla, 3 bin liraya yükselteceğiz. Tabii ülkemizde emekli maaşı alan, vefat edenlerin hak sahipleriyle birlikte 16 milyon kişi var.”

Erdoğan Miting 7 (Ulaştırma Bakanı

Ulaştırma Bakanı ilçe yolları bitecek dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, AK Parti Ordu mitinginde yaptığı konuşmada Ordu'nun yol sorunlarının çözüleceğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, “Korgan, Kumru, Fatsa Çevre Yolu, Akkuş, Niksar yolları bitecek. Ordu’daki tüm yollarımız için çalışmalara başladık. Tüm yol sorunları çözülecek” dedi. Uraloğlu, Korgan-Kumru, Fatsa Çevre Yolu ve Akkuş-Niksar yollarının tamamlanacağını ve Ordu'daki tüm yollar için çalışmaların başladığını açıkladı.

 Bakan Uraloğlu, yapılacak çalışmalarla Ordu'nun yol altyapısı sağlam temeller üzerine inşa edilecek ve vatandaşlar daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuşacağını belirtti.

Erdoğan Miting 6 (Kacır Sanayi Bakan)

Sanayi Bakanı “Ordu’da Sanayiyi İleriye Taşıyacağız”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Ordu mitinginde yaptığı konuşmada Ordu’da sanayinin daha da gelişeceğini ifade etti.

Türkiye’nin 80’lerde dünyaya açıldığını ancak güçlü bir sanayi altyapısıyla adım atılamadığını ve 90’larda siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklarla kocaman bir dönemin heba edildiğini belirten Bakan Kacır, “AK Parti iktidara geldiğinde 36 milyar dolar ihracat yapabilen bir Türkiye vardı. Şimdi ihracatımız 255 milyar dolar, işte Türkiye bu, Türkiye’nin potansiyeli bu. Ve bu potansiyelde Ordu’nun önemli bir payı var.” dedi.

Ordu’da yapılan çalışmalara değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır “22 yıl önce Ordu’da 2 organize sanayi bölgemiz bulunuyordu, şimdi Ordu’da 4 organize sanayi bölgemiz var. 22 yıl önce Ordu’da organize sanayi bölgelerimizde 38 işletme vardı, şimdi 113 fabrikanın bacası tütüyor. Organize sanayi bölgelerimizde 1500 kardeşimiz istihdam ediliyordu, şimdi Ordu’nun OSB’lerinde 13 binden fazla kardeşimiz istihdam ediliyor, bunları çok daha ileriye taşıyacağız. Türkiye Allah’ın izniyle, cumhurbaşkanımızın liderliğinde, kalkınma yolculuğunda çok daha yüksek hedeflere koşacak.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Güler: “Yüzde 65 oy bekliyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler ise miting alanında Ordulara seslenerek, yüzde 65’in üzerinde oy bekliyoruz dedi.

Güler, “İkinci yüz yılın hizmetlerini sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Hep birlikte dünya liderine güzel bir sonuç elde edeceğiz. Sizler arkamızda olduğunuz sürece çok güzel çalışmalar yapacağız. Yüzde 65‘in üstünde oy bekliyoruz. Hiçbir zaman davamızı terk etmedik. Burada nefret diline yer yok. Güzel Ordu’ya güzel şeyler yakışır. Ordumuzun 19 ilçesinde bir yıldız yapmaya çalışıyoruz. Sizlere daha çağdaş bir şehirde yaşamanız için çalışıyoruz. Belediye çalışmalarıyla birlikte işsizliği de önleyerek istihdamı sağlayacak ve yeni projelerimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Diye konuştu.

Editör: Soner Özdemir