Dünyanın en zenginleriyle artık hamburgercide, metroda ya da otobüste karşılaşabilirsiniz. İşte Elon Musk'tan Warren Buffett, Bill Gates ve Jeff Bezos'a ilginç karşılaşma hikayeleri.

Dünyanın en zengin milyarderleri arasında, halk arasına karışmayı seven ve bu sayede dikkat çeken bazı isimler var.

Ultra zenginlerle metroda, hamburgercide karşılaşma

Jeff Bezos, Amazon'un kurucusu olarak bilinir ve 194 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci kişisi konumunda. Ancak Bezos, nişanlısı Lauren Sanchez ile birlikte Miami'de sık sık halk arasında görüntüleniyor. İkili, Miami'nin işlek bölgelerinde restoranlara giriyor ve halka açık sergilerde boy gösteriyor. Bezos'un bu davranışları, onun da zaman zaman sıradan bir hayatın içinde olmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Elon Musk-1

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg de halk arasında vakit geçirmeyi seven milyarderlerden biri. 118 milyar dolarlık serveti olan Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, ABD'nin çeşitli eyaletlerinde halkla iç içe olmayı seviyorlar. Özellikle kalabalık yerlerde yürüyüş yapmayı tercih ediyorlar ve bu sayede halkın bir parçası oluyorlar.

Mark Zuckerberg

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, çizburger sevdasıyla tanınır ve Seattle'da bir sokak hamburgercisinde sıra beklerken görüntülenmişti. Gates'in bu sıradan davranışı, onun da zaman zaman lüks yaşamın dışına çıkıp sıradan deneyimler yaşamayı tercih ettiğini gösteriyor.

Warren Buffett, yatırım şirketi Berkshire Hathaway'in sahibi olarak bilinir ve her sabah işe giderken McDonald's restoranına uğrar. 93 yaşındaki milyarder, kahvaltısını kimi zaman halk arasında yapar ve New York'ta veya doğduğu şehir olan Omaha'da metro ve tren kullanır.

Bu milyarderlerin halk arasına karışma hikayeleri, onların da zaman zaman sıradan insanlar gibi davranmayı tercih ettiklerini ve lüks yaşamın dışında basit zevklerden hoşlandıklarını gösteriyor.

Editör: Samet Varol