Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya yerel seçimde yükseltilen sesin daha gür ve kitlesel olarak 1 Mayıs alanlarından yükseltilmesinin önemli olduğunu belirterek, “Yerel seçimde tek adam yönetimine verilen yanıt önemli ancak iş, ekmek, barış, adalet ve özgürlük talebi hala devam ettiği için mücadelemizde kesinti söz konusu olmamalı. 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü anlamına göre kutlamamız acilliğini koruyor. Kapitalizmden mağdur olan, açlık ve yoksulluğa mahkum edilen, emeğinin ve ürününün karşılığını alamayan, yaşam biçimine müdahale edilenler yekvücut olarak alanları doldurup taleplerimizi haykırmalıyız. Kazanmak, geleceğimizi kurtarmak için başka seçeneğimiz yok. İktidarın 12. Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Planla sermaye lehine uygulamalarına karşı mücadeleyi büyütmek zorundayız.” dedi.

1 Mayıs’a katılımı sağlamak için bildiri dağıtımı ve afişleme yaptıklarını belirten Kaya, “Her il, ilçe; fabrika, sokak 1 Mayıs alanı olmalıdır. 1 Mayıs’tan alınacak güç ile iş, ekmek, barış, adalet ve özgürlük mücadelemizi daha da büyüteceğiz. Ordu’da sendikalaşma oranı yok denecek kadar düşük. Sendikalaşmak isteyen işçiler işten atılıyor. Yasal hakları, demokratik seçenekleri olan sendikaya üye olmak deveye hendek atlatmak gibi zor. Demokratik hakları bile kullanmada zorluklarla karşılaşan işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’a katılımını sağlamak hepimizin görevi. Sendika ayrımı yapmadan tüm işçi ve emekçiler alanda buluşmalıdır. Birlik sağlanmadan başarı elde edilemez. Bu nedenle tüm işçi ve emekçiler, demokrasi isteyenleri Altınordu Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan 1 Mayıs’ta buluşmaya, taleplerimizi haykırmaya çağırıyoruz.” Diye konuştu. Haber merkezi

EMEP'ten Adaylara Eleştiri: "Sendikalı mısınız?" Diye Sorulmuyor! EMEP'ten Adaylara Eleştiri: "Sendikalı mısınız?" Diye Sorulmuyor!