Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera'nın, Selçuk İnan, Emre Çolak, Mert Çetin gibi isimlerin müşteki olduğu Türk spor camiasına bomba gibi düşen 'yüksek karlı fon' olaylarında ilk dava başladı. Dava dosyasına göre eski Denizbank Florya Şube Müdürü Seçil Erzan'ın, Fatih Terim'in adını kullanarak kurduğu fonla 44 milyon Euro ve 15 milyon lira toplamakla itham edildiği belirtilirken, İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılması gereken mahkeme, salonun küçük olmasından dolayı 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Emre Çolak-12

Türk sporunun tanınan isimleri ile Denizbank arasındaki ilk mahkemede 6 sanık, tarafların avukatları katılırken bir tutuksuz sanık ise görüntülü bir sistemle bağlandı. Aynı zamanda müştekilerden birisi olan Emre Çolak'ta geçtiğimiz günlerde İspanya'dan Türkiye'ye gelerek mahkemede yerini aldı. Emre Çolak geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Denizbank'ı etiketleyerek ''Hem Mağdur Edeceksin, Hem İftira Atacaksın, Ne Güzel Dünya'' gönderisi ile dikkat çekmişti.

arda turan-1

''Arda Turan’a bilip bilmediğini sordum. O da ‘Evet böyle bir yatırım var’ dedi''

Sözcü.com.tr sitesinde yer alan habere göre Ordulu futbolcu Emre Çolak mahkemede yaptığı açıklamada: ''“Erzan beni yatırım fonu vaadiyle sürekli aradı. Bize sürekli yatırım fonu olduğunu, kurumsal bir fon olduğunu söyledi. Biz de o yüzden parayı verdik. 2011 yılından beri Galatasaray’da oynadığım için o zamandan beri tanıyorum. Böyle bir fon olduğunu kendisi arayıp söyledi. Bu fon ile ilgili yalnızca Arda Turan’a bilip bilmediğini sordum. O da ‘Evet böyle bir yatırım var’ dedi. Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu’nun fonun başında olduğunu söyledi. Tek seferde 3 milyon 212 bin dolar verdim, ‘2-3 ay içerisinde yüzde 25 getirisi olur’ dedi. Herhangi bir geri ödeme almadım, şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Mahkemeden iki tutuklu sanığın tahliyesine kadar verilirken, İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan ilk duruşmada mahkeme banka avukatının davaya katılma talebini reddederek duruşmayı erteledi.

SAMET KARADAĞ