Uzun süredir forma tedarikçisi olarak Nike ile çalışan Galatasaray, yeni sezonda Puma ile yoluna devam edecek. Uzun süredir konuşulan Puma & Galatasaray ortaklığı resmiyete dökülürken Puma bu anlaşma kapsamında Galatasaray’a 25 milyon euro sabit ödeme yapacak. Ayrıca KAP’a bildirilen anlaşmada sportif başarıya dayalı primler ve lisanslı ürün satışı üzerinden hesaplanacak tutarda ödemeler de Galatasaray’ın kasasına girecek. 

bayern-munih-galatasaray-mac-ozeti-ve-icardi

Galatasaray'ın Cumhuriyet'in 100.Yılına Özel Forması Ordu'da mı Üretiliyor? Galatasaray'ın Cumhuriyet'in 100.Yılına Özel Forması Ordu'da mı Üretiliyor?

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda eski Fatsa Belediyespor Başkanı Tayfun Karataş, Eylül ayında yaptığı açıklamada 2024-2025 sezonundan itibaren Galatasaray formalarının Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde SLN Tekstil ve Erateks’te üretileceğini açıklamıştı.

‘’Galatasaray Formaları da Tıpkı Fenerbahçe Formaları Gibi..’’ ‘’Galatasaray Formaları da Tıpkı Fenerbahçe Formaları Gibi..’’

hatayspor-galatasaray-maci

Karataş, Galatasaray’ın Puma ile anlaşmasının gerçekleşmesi halinde formaların üretiminin Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan SLN Tekstil  ve Erateks firmaları tarafından üretileceğini söylemişti. Galatasaray, Puma ile 5 yıllık resmi anlaşmaya imza attı.

SAMET KARADAĞ