Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde belediyenin bütün kaynaklarını aktardığı ve Süper Lig’e çıkarmak istediği, o dönemki adıyla Yeni Orduspor olan 52 Orduspor Futbol Kulübü halen 3.Lig’de mücadele ederken, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Enver Yılmaz final maçı için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park tribünlerinde yer alan isimlerden bir tanesi oldu.

Yerel seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve seçim öncesinde Orduspor konusunda ''''Orduspor 1967 A.Ş. yok. Senin kimseyle göbek bağın da yok. Sen temiz efsane Orduspor değilsin. Orduspor yok, o battı. Onu canlandırmaya çalışanlar o kadar oralarda kaynaklar yatıranlar hayal dünyasında boş işlerle uğraşıyor. Böyle bir dünya yok. Efsane Orduspor'un borcu için 150 Milyon Lira verecek ne bir yapı ne de idare var. Orduspor öldü'' demişti. Enver Yılmaz'a ise bu açıklamalarından dolayı tepkiler gecikmemişti. Enver Yılmaz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta 3-0 kaybedilen maçı yakından takip etti ve stadyumdan üzgün ayrıldı.

2019 yılında Enver Yılmaz'ın ayrılmasından sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi destekler devam etse bile yalnız bırakıldıklarını söyleyen o dönemin Başkanı Faruk Zavalsız, yaptığı röportajda ''Enver Yılmaz gidince moral anlamında büyük bir çöküş oldu. Şu anki tabloyu oluşturmamızda en büyük katkıyı gitmesine rağmen bir Enver Başkan sağladı. Onun ilgisi, alakası olmasa kimse bu işin içine girmezdi. O gittikten sonra takım maalesef bu hallere geldi.'' demişti.

Editör: Samet Karadağ