İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ordu'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Akşener, partililerle ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda konuşan İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin mali durumunu eleştirdi ve kendisinin daha iyi bir yönetim sağlayacağını iddia etti.

e1-1

"180 milyon borç oldu mu size 4 milyar borç"

Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin borç batağında olduğunu ve günde 1 milyon TL faiz ödediğini söyledi. Yılmaz, "Özel tüzel hiçbir bankaya tek kuruş borcum yoktu. Son meclis toplantısında da Türkiye'de ilkti bu maliyeye, SGK'ya borcu olmayan tek büyükşehir belediye başkanıydım. Şimdi öyle bir düzen kuruldu ki yöneticilerin nereden geldiği belli değil. İhaleler o kadar şaibeli ki bugün itibariyle söylüyorum 180 milyon borç oldu mu size 4 milyar borç, 180 milyon borç şirketlerle birlikte oldu mu size 8.5 milyar borç. Tüm özel ve kamu bankası, İller Bankası dahil 80'nin üzerinde kredi çekildi mi? Ordu Büyükşehir Belediyesi şu anda günde 1 milyon TL faiz ödüyor sayın genel başkanım. Biz bunu hakediyor muyuz?" diye sordu.

"Ordu'yu şahlandırmak suretiyle gerçekleştirdik"

Yılmaz, kendisinin belediye başkanlığı döneminde Ordu'yu şahlandırdığını ve şehrin alt yapısını iyileştirdiğini belirtti. Yılmaz, "Ben 2.5 yıl boyunca bu şehrin altını sütüne getirdim. Kanalizasyonu yoktu bu şehrin bu şehrin çöpü 100 metre ileriye dökülüyordu o dönemin belediyeleri çözememişti. 19 ilçenin çöpünü kaldırdık çöpten elektrik üretmeye başladık. Tıkır tıkır işleyen sistemi bozdular şimdi sistem işleyemiyor. Yollarımız yaptık bu sahil şeridi Avrupa Birliği tarafından ödüle layık görüldü." dedi.

Yılmaz, Ordu'nun gayri safi milli hasıla itibariyle Tunceli'nin altına düştüğünü ve Trabzon ve Samsun arasına sıkışan bir büyükşehir olmadığını vurguladı. Yılmaz, "Biz bunu hakediyor muyuz? Bizim hakkımız olanı almak için sandığa gideceğiz. Ordu'yu yeniden ayağa kaldırmak için sizlerden destek istiyorum." diye konuştu.

Atakan Öztürk

Editör: Atakan Öztürk