İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz yaptığı itirazlar hakkında basın açıklamasında bulundu.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Ordu halkının iradesini gölgelemeye yönelik girişimlere karşı sessiz kalmayacağız" dedi.

Sandıkta Gasp Oluşturuldu

Yılmaz, basın toplantısında şu ifadelere yer verdi; "Enver Yılmaz, 2240 sandıkta toplamda 55 sanığa yönelik itirazlarımızın bugün saat 15.00 itibariyle gerçekleştirdik. Elimizdeki delillerle birlikte yapmış olduğumuz itirazların Seçim Kurulu tarafından özellikle ciddiye alınacağını inanıyoruz. Buna yönelik konu başlıklarımızı basın mensupları ile ülke gündemine taşımak istiyoruz. Özellikle 5 ilçede sandıkların erken açılmak ve sandık başkanı dışında kimsenin kalmaması suretiyle resmen sandıkta gasp oluşturuldu. bu gaspa karşı delilerimizle hukuki süreci mahkemelere ve YSK'ya suç suyurusunda bulunduk." dedi

Tutanak özrenkerini gösteren Enver Yılmaz, ıslak imzalı tutanaklar ile sandık kurulu üyeleri tarafından alınan çetelede oy oranlarının örtüşmediğini savunarak adalet çağrısında bulundu.

"93 bin geçersiz oy var"

Akkuş, Çatalpınar ve Kumru'da geçersiz oyların yoğunlaştığının altını çizen Yılmaz, "Bizim oylarımızı geçersiz kılmak için siyasi partilerin pusulaları üzerine basım yapılıyor. Türkiye ortalamasının üzerinde geçersiz oy Ordu'da maalesef kullanılmış oldu. 93 992 geçersiz oy var. Bu geçersiz oylar Akkuş, Çatalpınar ve Kumru'da yoğunlaşıyor. Sosyal yapıları birbirine benzemiş olsada birinde 6 bin öndeyim birinde 6 bin gerideyim.

Yılmaz, sandık başkanlarının sandıkları erken kapattığını ve iftar saatinde sandık kurulu üyelerini yemeği gönderdiğini iddia etti.

Editör: Atakan Öztürk