2013-2014 sezonunun başında Özbekistan'ın Dinamo Samarkand takımında forma giyen 26 yaşındaki defans oyuncusu Aleksandr Kletskov ile Orduspor arasında 1+1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Dönemin Kulüp Başkanı Nedim Türkmen ile basına poz veren Aleksandr Kletskov'un antrenmana çıktıktan sonra dönemin teknik direktörü Erkan Sözeri'nin istemediği ve bu sebeple resmi maça çıkmadan gönderildiği öğrenilmişti. Bugünlerde Orduspor'un borçları konusunda yeniden gündeme gelen Aleksandr Kletskov'un aradan geçen 11 yıllık süreçte Orduspor'da forma giydiğini unuttuğu ve avukatının Orduspor'a açtığı davadan da haberi olmadığı gündeme geldi.

Suçkletk

Orduspor'un maddi anlamda yıpranmasındaki en kilit isim olan ve Orduspor'un borçlandırılmasındaki baş sorumlu olarak görülen eski başkan Nedim Türkmen geçmiş yıllarda Orduspor'a transfer olan anca Orduspor forması giymeyen Daniel Atanasov Georgiev ve Aleksandr Kletskov ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden bu iki oyuncunun dönemin teknik direktörleri tarafından istenip hazırlık maçlarında oynatılıp beğenilmediği ifade etmişti. Orduspor'a gelip basına poz veren ve forma giymeden geri giren Aleksandr Kletskov'a 230 bin dolar borçlu olunduğu öğrenilirken, 2015 yılındaki kayıtlarda Daniel Atanasov Georgiev ile Aleksandr Kletskov futbolulara toplamda faizler hariç 136.500 Euro 71.500 USD borç olduğu tespit edilmişti.

2313

2024 yılında Aleksandr Kletskov'a Orduspor'un borcunun 230 bin dolar olduğu öğrenilirken, Kazakistan'da görüşme yapılan Kletskov'un Orduspor ile olan FIFA dosyasından haberinin olmadığını, davayı avukatının açtığını söylediği öğrenildi. Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner, Radyo Spor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'ın sorularını yanıtlarken bu konu ile ilgili olarak ise ''Futbolcularda hiçbir zaman art niyet yok, görüşüyoruz ve çözüyoruz. Avukatları ile işbirliği halindeyiz ve çözüyoruz. Mesela dosyada Kazakistan'da bir futbolcuya 230 bin dolar borcumuz olduğu yazıyor. Kazakistan'a gittik ve görüştük. Orduspor'da forma giydiğini unutmuş, 'benim alacağım yok'' diyor. Avukatı açmış davayı, kendisinin haberi yok'' demişti.

Editör: Samet Karadağ