İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, YSK kararı sonrasında teşekkür ziyaretlerine çıktı.

31 Mart seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak iki aydan uzun bir süre seçim kampanyası yürüttüklerini ifade eden Yılmaz, sokakta, caddede, ilçelerde, sıkılmadık el, dokunmadık gönül bırakmamaya çalıştıklarını belirtti. Halkla dolu meydanlarda buluşan Yılmaz, yüreğini açan Ordulu kardeşlerinin coşkusu, sevgisi ve dualarıyla hep yanlarında olduklarını vurguladı.

Yılmaz, siyaseti çirkinleştirmediklerini, mertlikten taviz vermediklerini söyledi. Söyleyecekleri sözleri, eleştirileri meydanlarda ve TV’lerde açık açık ifade ettiklerini ve hiçbir gazeteci veya medya kuruluşuyla başka bir adayı kötülemek için kapalı kapılar ardında anlaşma yapmadıklarını belirtti. Ayrıca sosyal medyada sahte hesaplarla rakip adayı aşağılamaya çalışmadıklarını vurguladı.

Ordulu hemşehrilerinin 166.565 oy vererek destek olduğunu ifade eden Yılmaz, seçim günü ve seçim gecesi yaşanan usulsüzlük ve şaibelerle dolu iddiaları ilçe seçim kurullarına, il seçim kuruluna ve YSK’ya delilleriyle birlikte sunduklarını belirtti. Ancak YSK, “tam kanunsuzluk” gerekçesiyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali talebini reddetti. Yılmaz, “Ankara’da hâkimler var” inancını dile getirse de adaletin tecelli etmediğini üzülerek ifade etti.

Yazar Alev Alatlı’nın bir konuşmasından alıntı yaparak, “Aslolan helalleşmek olmalıdır. Helalleşmek mahkemede dava kazanmaktan daha üstün olmalıdır. Çünkü her yasal olan hak helal değildir ve olamaz. Yasaların tanıdığı haklardan insanlık ya da Allah adına feragat etmenin garipsenmediği bir yeni düzen getirmek zorundayız” dedi.