Enver Yılmaz, Zekeriya Öz ile ilgili iddialara hem cevap verdi hem de gündemi sarsacak bilgilere yer verdi.
Yılmaz, "Ben Zekeriya Öz ile hiç tanışmadım, görüşmedim. Telefonla konuşmadım. Muhtemelen hiç aynı ilde de olmamışızdır. Zekeriya Öz süreciyle ilgili şahsıma karşı hiçbir şikayet olmadı. Hiçbir dosya oluşmadı. Benim yaklaşık 10 yıldır dokunulmazlığım yok. Dokunulmazlığı olmayan adama derler ki gel ifade ver." Dedi.

Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak gitmiş

Zekeriya Öz 10 Ağustos 2015'ta Samsun havalimanına inmiş ve buradan onu bir jeeple avukat almış. Alan kişi de kaçak ve  yurtdışında diyen Yılmaz, "Bu avukat Fatsa'dan evliymiş ve burada ikamet etmiş bir gece. Ordu'dan gitmiş, Giresun'dan gitmiş. Trabzon'daki gitmiş. Rize Fındıklıdan mazot almış. Burada mazot aldıktan sonra Hopa sınır kapısından elini kolunu sallayarak gitmiş. Bu devletin iddanamesidir. Bunu herkes görebilir." Diye konuştu.

Kactıktan sonra yakalama kararı çıkmış

Yılmaz aciklamasını şöyle sürdürdü: "Zekeriya Öz Karadeniz boyunca giderken hakkında yakalama ve tutuklama kararı yok. Adam yurt dışına çıkmış 18 saat sonra Zekeriye Öz için yurt dışına çıkış yasağı gelmiş.

Savcıları göreve çağırdı

Zekeriya Öz ile yurt dışına kaçtıktan sonra görüşen iki Ordulu olduğunu belirten Yılmaz, gündemi sarsacak bilgiyi de açıkladı. Yılmaz, "Bunlarn sıfatları çok büyük. Belgesi var ve ihtiyaç duyulursa belgeleri savcılara takdim ederim. Benimle ilgili de lütfen bu aşamadan sonra Zekeriya Öz ve Fetö bağlantılı bir sual sormayın." Soner Özdemir

Enver Yılmaz Sahaya İndi Enver Yılmaz Sahaya İndi

Editör: Soner Özdemir