Erden Timur Alevi mi? Erden Timur aslen nerelidir? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Erden Timur Kimdir

Erden Timur, 16 Kasım 1981'de Mersin'de dünyaya geldi. Eğitimine Tarsus Amerikan Koleji'nde başladı ve 2000 yılında mezun oldu. Ardından, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden avukatlık diplomasını aldı. Ancak, eğitimine devam etmek üzere gittiği London School of Economics'te ailesinin durumu sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldı ve Türkiye'ye döndü.

Ülkesine döndükten sonra aile şirketlerine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girdi. 2010 yılında NEF Gayrimenkul markasını kurdu ve özellikle İstanbul, Bodrum ve Londra gibi büyük şehirlerde markalı konut projeleri geliştirdi. Projelerinde yenilikçi foldhome konseptini başarıyla uygulayarak dikkatleri üzerine çekti.

Forbes'un 2020 verilerine göre, Türkiye'nin en zengin 100 kişisi arasında yer alarak büyük bir başarı elde etti. Ancak sadece kendi kişisel kazancını düşünmeyen Timur, toplumsal fayda sağlamak amacıyla Nef Vakfı'nı 2015 yılında kurdu.

Galatasaray Spor Kulübü'nde de aktif bir rol üstlenen Timur, 11 Haziran 2022'deki Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda Dursun Özbek'in başkanlığa seçilmesinin ardından Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak göreve başladı.

Erden Timur Alevi Mi

Evet, Erden Timur alevidir.