Ersin Korkut evli mi çocuğu var mı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Ersin Korkut Kimdir

Ersin Korkut, 1977 yılında Hakkari'de dünyaya gelmiştir. Babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımı olan Korkut, 5 kardeşin arasında yer almaktadır. İlk ve orta öğrenimini Hakkari'de tamamladıktan sonra iş bulma amacıyla 1998 yılında İstanbul'a taşınmıştır. İstanbul'a geldiğinde bir iş bulmak için çaba sarf etmiş ve bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlamıştır. Şansı, ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan'ın akrabası olması ve onun tarafından BKM kadrosuna alınmasıyla dönmüştür.

BKM'de çeşitli görevlerde bulunan Korkut, "Bana Bir Şeyhler Oluyor" adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaparken, Yılmaz Erdoğan'dan izin alarak oyunda küçük bir rol alarak oyunculuğa adım atmıştır. Seyirciler tarafından beğenilen performansıyla dikkat çeken Korkut, oyunculuk kariyerine odaklanmıştır.

İlk kez Cem Yılmaz ile Doritos reklamlarında yer almış ve "Doktor Bu Ne?" repliği ile izleyicilere güldürmüştür. 2004 yılında "Sevinçli Haller" adlı mini TV dizisiyle televizyon dünyasına giriş yapan Korkut, 2005 yılında Yılmaz Erdoğan'ın "Organize İşler" filminde rol alarak sinema kariyerine başlamıştır. Ardından "Kutsal Damacana" ve "Neşeli Hayat" gibi önemli yapımlarda yer almıştır.

Ersin Korkut, BKM'nin hazırladığı ve 2008'den beri yayınlanan "Çok Güzel Hareketler Bunlar" komedi programının kadrosunda yer almaktadır.

2015 yılında İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılan Korkut, mahkemenin cezayı bir yıldan az olduğu gerekçesiyle erteleme kararı almıştır.

Ayrıca, 2015 yılında çekilmeye başlanan Yılmaz Erdoğan'ın senaryo ve yönetmenliğini üstlendiği "Ekşi Elmalar" filminde Korkut, önemli bir rol üstlenmiştir. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Devrim Yakut, Fatih Artman, Songül Öden, ve Şükran Ovalı gibi isimlerle birlikte yer almıştır.

Ersin Korkut Evli Mi

Ersin Korkut'un evli olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, Korkut'un özel hayatını genellikle kameralardan uzak tutması nedeniyle, evli olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Korkut'un 2020 yılında rol aldığı "Kalp Estetiği" filminde senaryo gereği gizlice evlendiği bilinmektedir. Ancak, bu evliliğin gerçek olup olmadığı da net değildir.

Dolayısıyla, Ersin Korkut'un evli olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değildir.

Editör: Deniz İnal