Esra Erol'un Boşanma Kararı Herkesi Şaşırttı! Peki, Eşinden Ayrılıyor mu? Başarılı televizyon sunucusu Esra Erol'un son kararı herkesi şaşırttı. Peki, ünlü sunucu eşinden ayrılıyor mu? Detaylar haberimizde..

Esra Erol Kimdir?

Esra Erol, 12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul Eyüp'te dünyaya geldi. Beş kız çocuğunun ortanca olanıdır. Aslen Sinop Ayancık kökenli bir aileden gelmektedir. Babası Seyfi, polis olarak görev yapmış ve tayini Kütahya'ya çıkmıştır. Bu sebeple Esra Erol, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kütahya'da tamamladı.

Esra Erol, Kız Lisesi Çini Seramik mezunudur. Eğitim hayatına Açık Öğretim Fakültesi'nde devam ederek mezuniyet elde etti. Daha sonra Maltepe Üniversitesi'nin diksiyon ve spikerlik kurslarına katıldı. Son olarak Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı.

Beden Eğitimi öğretmeni olma amacıyla yola çıkmışken, televizyonculuk kariyerine yöneldi. Lise yıllarından itibaren yerel radyo ve televizyon kanallarında kendi hazırladığı programları sunarak deneyim kazandı.

Televizyon kariyeri boyunca, Türkiye'nin en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Kelebek'i iki yıl üst üste kazanarak en iyi sunucu ödülüne layık görüldü.

2010 yılında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi "Umut Evi" ile 6000 kadına ücretsiz danışmanlık hizmeti sunarken, projenin gelirini programdaki kadınların anılarının yer aldığı "Sessiz Kadınlar" ve "Kara Duvak" adlı kitapları ile elde etti. Ayrıca programında engelli vatandaşlara destek amacıyla başlattığı mavi kapak kampanyasıyla 1000'in üzerinde akülü sandalye dağıtımını gerçekleştirdi.

2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile evlenen Esra Erol, iki çocuk annesidir.

Esra Erol'un Eşi Kimdir?

Esra Erol'un hayat arkadaşı Ali Özbir'dir. Ali Özbir, 1968 yılında Kars'ta doğmuştur ve Yunan kökenlidir. İdris Özbir ve Marika Özbir çiftinin oğludur. 2010 yılında Esra Erol ile evlenerek dünya evine girmiştir.

Esra Erol ile Eşi Boşandı Mı?

sra Erol'un boşanma iddiaları medyada yer buldu, ancak Esra Erol ve eşi şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklama yapmış değiller. Boşanma haberlerinin gerçekçi olmadığı ve çiftin hala bir arada olduğu düşünülmektedir.

Editör: Deniz İnal