Belediye Meclis Salonunda tüm mahalle muhtarlarını yeni seçilmelerinden dolayı tebrik eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Hafızoğlu tüm muhtarlar adına çiçek takdiminde bulundu. 

 “TOPLUMDA EN ZOR GÖREVİ MUHTARLAR YAPIYOR”

 Hayırlı olsun ziyaretinde muhtarlara hitaben konuşan Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Muhtarlarımız büyük bir seçim yarışı için mücadele verdi. Muhtarlarımızın bir siyasi kimliği yok. Ben hiçbir zaman ilişkilerimize de siyasi bir ayrım yapmadım. Muhtarlarımızı bundan sonraki süreçte hangi görüşten hangi düşünceden olursa olsunlar şehrimize el birliği ile hizmet etmelerini öneriyorum. Seçimlerde en ufak bir karmaşaya meal vermeden süreç yaşayan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Belki toplumda muhtar ne yapıyor diye duyulabilir ama şuna emin olun ki toplumda en zor görevi muhtarlar yapıyor. Bu iş hizmete bakılsaydı muhtarlarımızın yüzde 80’i-90'ı görevine devam ederdi. Çünkü biz 90 yılda yapılmayan hizmeti bu 5 yılda Yedaş’ından Telekomununa tüm kurumlarımızdan ne kadar hizmet varsa almaya çalıştık.” dedi. 

“TÜM KURUMLARLA İŞ BİRLİĞİMİZ BİZE HİZMET KAZANDIRDI”

Gerek yerel yönetimlerden gerek genel yönetimleri ile olan işbirliği ile çok önemli hizmetler aldıklarını ifade eden Başkan Kibar, “Eski atıl durumda bulunan özel hastanenin toplum sağlığı merkezine dönüşmesine, eğitim yatırımlarından sağlık yatırımlarına, ağır ceza mahkemesinin şehrimize kurulmasına kadar Devlet Su İşlerinden karayollarına kadar alınabilecek ne varsa ikili ilişkilerimiz var gücümüzle almaya çalıştık.” diye konuştu. 

“ZOR BİR 5 YIL GEÇİRDİK”

Pandemiden depremine, sel felaketine, kültürden sanata spora kadar her branşta ellerinde ne geliyorsa hiçbir şekilde mazeret üretmeden hangi kurumdan ne alınabiliyorsa vatandaşların  hizmetine sunmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Çok zorlu bir 5 yılı geride bıraktık. Önümüzde çok zorlu bir, bir yıl olduğunu düşünüyorum. Gerek deprem bölgesinin hızlı bir şekilde yaraların sarılması noktasında, uygulanan tasarruf tedbirleri, gerekse yaşamış olduğumuz pandemi sonrası ekonomik olumsuzluklar, deprem sonrasındaki ekonomiye yansımaları, dünyadaki savaş gerginliğinin ekonomiye yansıması ile birlikte önümüzdeki bir yıllık sürecin de zorlu geçeceğine inanıyorum. Ama geriye dönük baktığımızda kriz yönetimi noktasında başarılı çalışmalar yaptık. Gerek grup yollarımız gerek ara yollarımız, sıcak asfaltlardan beton yollara kadar Fatsa tarihinde yapılmamış çok büyük hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetine sunduk”dedi.