A101 18 Nisan aktüel katalogda Kiwi buharlı kırışık giderici ve saç düzleştirici A101 18 Nisan aktüel katalogda Kiwi buharlı kırışık giderici ve saç düzleştirici

Evlilik hazırlığı yapan genç çiftlere yönelik olarak Türkiye'de 15 Şubat 2024 tarihinden itibaren faizsiz evlilik kredisi başvuruları başlamıştır.

Faizsiz evlilik kredisi başvurusunun bütün detayları

Bu kredi, başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, ilk 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere, toplamda 150.000 Türk Lirası tutarında bir finansal destek sağlamayı amaçlamaktadır. Krediye başvuru yapabilmek için belirlenen şartlar şunlardır:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak: Başvuracak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.
  2. Yaş Sınırı: Başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş aralığında olmak gerekmektedir. Bu, başvuru yapan kişilerin 30 yaşından gün almamış olmaları anlamına gelir.
  3. Taşınmaz Sahipliği: Başvurucuların, depremden etkilenen 11 il dışında herhangi bir taşınmaz sahibi ya da hissedarı olmamaları gerekmektedir. Bu iller Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'dır.
  4. Gelir Şartı: Çiftlerin son 6 aylık gelir toplamı ortalaması ve son aya ait gelirleri toplamı, 2 asgari ücretten fazla olmamalıdır.
  5. Nikâh Tarihi: Başvuru tarihi itibarıyla resmi nikâh tarihine en az 2 ay ve en fazla 6 ay kalmış olması gerekmektedir.
  6. Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri: Çiftlerin, Bakanlığın evlilik öncesi ve sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekmektedir.
  7. Adli Sicil Kaydı: Affa uğramış olsa bile, devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ile cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlardan; uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, bunların kullanılmasını kolaylaştırma, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak suçlarından hakkında kesinleşmiş bir mahkûmiyet kararı bulunmamak.

Faizsiz Evlilik Kredisi1

Bu şartları sağlayan çiftler, belirtilen tarihler arasında faizsiz evlilik kredisi için başvuruda bulunabilirler. Bu destek programı, evlilik hazırlığı yapan genç çiftlere maddi anlamda önemli bir destek sağlayarak, yeni bir hayata başlarken finansal yüklerini hafifletmeyi amaçlamaktadır.

Evlilik kredisinin faydaları

Faizsiz evlilik kredisi programı, genç çiftlerin hayatlarının bu yeni dönemine mali destek sağlayarak, evlilik hazırlıklarını daha kolay ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanımaktadır. Bu program, özellikle ekonomik zorluklar nedeniyle evliliklerini ertelemek zorunda kalan veya evlilik hazırlıkları sırasında maddi sıkıntılar yaşayan çiftler için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Şimdi 48 ay vadeli ve ilk 2 yılı geri ödemesiz olan bu kredi, evliliğin ilk yıllarında çiftlere finansal bir nefes alanı sağlayarak, onların daha sağlam temeller üzerine yeni bir hayat kurmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu sayede, genç çiftler evliliklerinin ilk adımlarını atarken, ekonomik baskı altında hissetmeden, hayatlarını birleştirme sürecinin tadını çıkarabilirler.

Editör: Samet Varol