Yunanistan Futbol Federasyonu tarafından Yunanistan Kupası maçı öncesinde devrim gibi bir karar alındı. Türk Futbolu için uzun yıllar gündemde olan yabancı hakem konusunda Yunanistan Futbol Federasyonu resmi bir karar aldı ve Fatih Terim'in teknik direktörü olduğu Panathinaikos ile geçtiğimiz hafta kaybettiği maçın ardından federasyona ateş püsrüken Olympiakos bu akşam Yunanistan Kupası son 16 turunda karşı karşıya gelecek. Yunanistan Futbol Federasyonu, Panathinaikos ile Olympiakos arasında oynanacak Yunanistan Kupası Son 16 Turu ilk maçına 'yabancı hakem' atadı.

fatih terim-1

UEFA Elit Kategori hakemi Avusturyalı Julian Weinberger, Yunan derbisinde düdük çalacak hakem olarak açıklanırken bu karşılaşmada hakemin performansı Yunan Futbolu için yeni bir devrimin başlangıcı olabilir. Panathinaikos - Olympiakos maçı bu akşam 22:30'da S Sport Plus'ta canlı yayınlanacak. Türk Futbolseverler ise bu maçta Panathinaikos'un teknik direktörü Fatih Terim'e odaklanacak.

Göreve Fatih Terim'i getiren Panathinaikos'ta Terim gözetimindeki iki karşılaşmayı kazanmıştı. Ligde 14 Ocak'ta AEK ile oynayacak olan Fatih Terim'in Panathinaikos'u, 10 Ocak'taki Olympiakos ile oynayacağı kupa maçının rövanşını ise 17 Ocak'ta oynayacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ