2024-2025 sezonunda alt liglerde takımların transfer konusunda çalışmaları resmiyete dökülmeye devam ederken, geçen sezon Ordu ekibinde kiralık olarak forma giyen 1993 doğumlu stoper Sefa Akın Başıbüyük sezonun bitmesinin ardından Çorum Futbol Kulübü A.Ş.'ye geri dönmüştü. Sefa Akın Başıbüyük için yeni bir kiralama hamlesi düşünen Çorum ekibi, stoperde forma giyen futbolcuyu 3.Ligin yeni ekibi Smart Holding A.Ş. Çayelispor'a kiraladı.

Futbola Gençlik Çepnispor'da başlayan ve kısa süren İl Özel İdaresi Gençlik ve Spor kariyerinin ardından Çorumspor'a transfer olan Sefa Akın Başıbüyük burada profesyonel olmuştu. Trabzonspor'un dikkatini çeken ve 2011'de buraya transfer olan Başıbüyük, 1461 Trabzon ve Giresunspor'a kiralandıktan sonra 2014-2015 sezonunda Çorum Futbol Kulübü A.Ş.'ye transfer olmuştu. Başıbüyük daha sonra sırasıyla Çarşambaspor, Atakum Belediyespor, Çorum Anadolu Futbol Kulübü formaları giymişti. Ligde iki sezondur önce Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. ardından Fatsa Belediyespor'da kiralık olarak forma giyen Sefa, yeni sezonda Smart Holding A.Ş. Çayelispor forması giyecek.

Geçtiğimiz sezon Fatsa Belediyespor'da yer alan ve son maç sonrasında taraftarlar kısa süren bir münakaşaya giren Sefa Akın Başıbüyük, sezonu 24 maçla tamamlamıştı.

Editör: Samet Karadağ