TFF 3.Lig'de mücadele eden Fatsa Belediyespor formasını geçen sezonun bitmesiyle birlikte beş sezon giyen ve toplamda 130 resmi maça çıkan Ömürcan Çavuşoğlu'nun sözleşmesi sona erdi. Dört sezon formasını giydiği Fatsa Belediyespor'dan geçen sezon başında ayrılan ve Orduspor 1967 A.Ş.'ye transfer olan Ömürcan Çavuşoğlu, yeni sezonda yeniden Fatsa Belediyespor'a dönmüştü. Ömürcan Çavuşoğlu'nun dönüşü ile birlikte adeta kalede güveni yeniden hisseden Fatsa Belediyespor taraftarları, tecrübeli kalecinin durumunu merak ediyor.

Fatsa Belediyespor'a 2018-2019 sezonunda transfer olan 1990 doğumlu kaleci Ömürcan ilk sezonunda ligde uzun süre forma şansı bulamazken sezonu 15 maçla tamamlamıştı. Ömürcan Çavuşoğlu daha sonra ise sırasıyla 28, 29 ve 31 maça çıkmıştı. Ömürcan Çavuşoğlu, 2022-2023 sezonunda transfer olduğu Orduspor 1967 A.Ş.'de lig genelinde gösterdiği performans ile dikkat çekmesine rağmen Play-Off maçlarında farklı bir performans ortaya koymuştu. Çavuşoğlu, Ordu'nun Doğu yakasında 34 maçta forma giymiş ve daha sonra yeniden Fatsa Belediyespor'a dönmüştü.

Özellikle kurtardığı penaltılarla dikkat çeken ve geride kalan sezonda da penaltılar kurtaran Ömürcan Çavuşoğlu, Fatsa Belediyespor formasıyla 27 maça çıkarak sezonu tamamladı. Fatsa Belediyespor'da toplamda beş sezonda 130 çıkarken sözleşmesi ise sona erdi. Ömürcan Çavuşoğlu, Fatsa Belediyespor'dan önce ise en fazla 108 maçla Belediye Derincespor kalesini korumuştu.

Editör: Samet Karadağ