Yeşil alan, şifa ormanı, endemik bitki türü, orman okulu, piknik alanı, gölet, yürüyüş yolunu ve seyir terasının olduğu Fatsa Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı projesinde restoran, semaver alanı, açık sergi alanı, çocuk oyun alanı, spor alanı, kır kahvesi, bisiklet ve yürüyüş yolu gibi hizmetler de mevcut. Projede hizmet ünitesi, fotoğraf platosu, resim ve sanatsal faaliyet alanı, amfi tiyatro, mini film platosunun yanı sıra okuma salonu, kitap kafe ve bungalov evlerin de yer alması bekleniyor.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yüklenici firma yetkilileri ile Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı’nda incelemelerde bulundu. Alan çalışmalarının Fatsa Belediyesi öz kaynaklarıyla 3 etap halinde devam ettiğini ifade eden Kibar, “Projemizin 1. etabını İnşallah mart ayı sonuna kadar 40 milyon liralık bir yatırımla vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Fatsa Çerkezler Tepesi 2

Çalışmalar Devam Ediyor

Alanda açıklamalarına devam eden İbrahim Etem Kibar, “Fatsa'mızın yeni cazibe merkezi Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerinde 95 bin metrekaresi ormandan oluşuyor. Yeni yaşam alanımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu sabah yüklenici firmamız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte alanın tamamını gezerek çalışmalar konusunda bilgi aldık. 3 etap halinde gerçekleşecek olan projemizin 1. etabını inşallah mart ayı sonuna kadar tamamlamış olacağız. 2. ve 3. etabın yüzde 75’lik kısmını da haziran ayı sonuna kadar, yaz gelmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” diye ifade etti.

Fatsa Çerkezler Tepesi 3

Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı içerisinde genç, yaşlı, engelli demeden herkesin keyifle zaman geçirebileceği bir alan oluşturma yolunda, her bir bölümün ayrı ayrı düşünüldüğünü ifade eden Kibar, “İnşallah projemizin ilerleyen safhalarında sahada tüm hemşehrilerimizle birlikte, onların fikirlerini dağıtarak başka yenilikleri de alana katmayı düşünüyoruz. Projemiz tamamen Fatsa Belediye’mizin öz sermayesiyle, öz kaynaklarıyla hayata geçecek. Şu an için ilk etabı, yaklaşık 40 milyon liralık bir yatırımla, vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz Fatsa'mıza. Dolunay Mahallemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Haber merkezi

Etem Kibar Seçim Öncesi Sanayide Etem Kibar Seçim Öncesi Sanayide

Editör: Merve Tepecik