Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının çaldığı marşlar eşliğinde başlayan açılış töreninde, kano ve yelkenler Gaga Gölü’nde hünerlerini sergiledi.

Törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, AK Parti İl Başkanı Selman Altaş, MHP İl Başkanı Mehmet Özçelik, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Törende açılış konuşması gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yeni bir destinasyon alanını vatandaşların hizmetine sunulmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Fatsa Gaga 3

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Gaga Gölü’müzü sizlere kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çoğu kişinin farkında olmadığı Fatsa Adası gibi burayı da yeni bir destinasyon alanı olarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Burayı tıpkı bir dantel işler gibi özen göstererek yaptık. Burayı mezbelelik bir halden kurtardık. Burası çöp yığınıydı. Durugöl gibi burayı da kurtardık. Artık burayı hizmetinize açıyoruz.”

Güler: Mücadele ettik

Konuşmasında proje içeriği hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Başkan Güler, “Rant peşindeki adamlara karşı biz burada bir savaş verdik. Büyük bir mücadele ile burayı kurtardık” dedi.

Kibar: Burada büyük emek var

Konuşmada söz alan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise Fatsa’ya yapılan pek çok yatırımın yanı sıra Gaga Gölü’nde yapılan çalışma için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti. haber merkezi

Fatsa Gaga 2

Editör: Soner Özdemir