Ordu’nun Fatsa ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, belediye tarafından inşaatları devam eden iki tanesi kapalı iki tanesi açık olmak üzere dört tane tenis kortu yakında hizmete giriyor.

Tenis kortlarının yapımı ile ilgili bilgi veren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Merhum Belediye Başkanı Mustafa Çamaş döneminde Fatsa sahilinde bir tane tenis kortu vardı ve o gün Fatsa'dan geçenler Fatsa’da nasıl bir vizyon olduğunu hayal güçlerine sığdıramadıkları bir dönemden sonraki yıllarda şehrimizde tenis sporumun hiç konuşulmadığı bir döneme gitmiştik. Ama bugün geldiğimiz noktada 2 tanesi kapalı 2 tanesi açık olmak üzere 4 tane tenis kortu 20 gün içerisinde tamamlanmış olacak ve hızlı bir şekilde tenis sporunu seven vatandaşlarımızın da hizmetine girmiş olacak. Tenis kortlarının 2 tanesi yarı olimpik yüzme havuzunun yanında iki tanesi de Şehir Stadyumu alanı içerisinde yapılıyor. Şimdiden sporseverlere hayırlı olsun" dedi.

Fatsa Tenis Kortu 2

Başkan Kibar tenis kortları ile birlikte diğer spor yatırımlarının maliyetinin 200 milyon TL'nin üzerinde olduğunu söyleyerek yatırımların birçoğunu Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan aldık alındığını da ekledi.

Haber merkezi

Apiterapi turizminin merkezi Ordu ve Fatsa Olacak Apiterapi turizminin merkezi Ordu ve Fatsa Olacak

Editör: Merve Tepecik