Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 5 yıllık dönemi hizmetlerle dolu bir yıl olarak geçirdiklerini belirterek, “canla başla çalıştık.” dedi.

 Fatsa Belediyesi 2019-2023 yılları arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak 207 bin metre içme suyu hattı, 67 bin metre yağmur suyu hattı, 40 bin metre kanalizasyon hattı, 20 adet içme suyu deposu ve su sondaj kuyusu, 1 adet içme suyu arıtma tesisi, 130 km sıcak asfalt çalışması, 173 km sathi kaplama asfalt çalışması, 210 km beton yol çalışması, 14 bin m² begonit taş çalışması, 105 bin m² baskı beton kaldırım çalışması, 8 bin 750 metre parke Yol çalışması, 4 bin 500 metre taş duvar çalışması yaptı.

fatsa bld 2-1

Fatsa’yı güzelleştirdik

Fatsa’nın güzelleşmesi ve gelişmesi adına önemli hizmetler yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Göreve geldiğimiz, 5 yıllık süreçte Fatsa’mızın öncelikli sorunlarını planlarken hem de bunların çözümlerine yönelik ekibimizle gece gündüz mesai harcadık. Şehrimizin kimliğini oluşturan cadde ve sokaklarımızın alt ve üst yapılarını tamamlayarak Fatsa’mızı güzelleştirip gelişmişliğine katkı sağladık” diye konuştu.

fatsa bld 3

Yapımı devam eden projeler var

Vatandaşlarımız hayallerine sınır koymasın diye büyük projelere imza attık diyen Başkan İbrahim Etem Kibar, “Bu sürede yapımı devam Millet Bahçesini, Çerkezler Tepesini, Tenis Kortunu, Okçuluk kamp alanını, Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu, Gençlik merkezini, 500 seyirci kapasiteli sentetik çim sahayı, Halı sahaları, Basketbol sahaları, Voleybol sahaları, 8 adet okul yapımı, Özel Sanayi Sitesi 2. Ve 3. etap iş Yerlerini, 7 kavşakta düzenlemesi çalışmasını, Tarihi alan kazı çalışmalarını, Bal evi projesini, Kitap kafe projelerini yapıyoruz.” dedi. Haber merkezi

Fatsa'da kış mevsiminde de altyapı ve yol çalışmaları sürüyor Fatsa'da kış mevsiminde de altyapı ve yol çalışmaları sürüyor

Editör: Soner Özdemir