Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mesire alanlarında vatandaşların keyifle vakit geçirebilmeleri için bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ekipler, özellikle mesire alanlarında sıkça rastlanan çam ağaçlarında oluşabilecek böcek ve haşerelerin etkilerini minimize etmek amacıyla ilaçlama çalışmalarına ağırlık veriyor. Bu kapsamda, çam ağaçlarının sağlığını ve görüntüsünü korumak için uzman ekipler tarafından özenle belirlenen ilaçlarla işlem gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar aralıksız sürüyor

Fatsa Böcek Ilaçlama 1

Fatsa Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Hüsne Şerbetçi, mesire alanlarının doğal güzelliklerinin ve sağlığının korunmasının önemine vurgu yaparak, "Vatandaşlarımızın doğayla iç içe güzel vakit geçirebilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Mesire alanlarımızda doğal dengenin korunması ve çevrenin temiz tutulması için gerekli tüm adımları atıyoruz. Yaz mevsiminin keyfini çıkarmak isteyenler için mesire alanları, yeşilin ve temiz havanın tadını çıkarabilecekleri birer cennet görüntüsünde." dedi.

Fındık Bahçeleri İlaçlanmaya Başlandı Fındık Bahçeleri İlaçlanmaya Başlandı

Editör: Merve Tepecik