Fatsa Belediye personelinin sokak hayvanını sürükleyerek araca bindirmeye çalışması tepki çekti.

Olaya tepki büyürken Fatsa Belediyesi tarafından jet açıklama geldi. Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Müdahale sırasında ortaya çıkan görüntüler, belediyemizin değerleriyle bağdaşmayan bir durumu yansıtmıştır.” Denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Merkez mahallemizde 02/01/2023 tarihinde alınan bir ihbar üzerine, Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, rahatsızlığı olan bir sokak köpeğine müdahale etmiştir. Ancak, yaşanan olay maalesef beklenmeyen bir şekilde gelişmiş ve personelimiz köpeğin direnci ile karşılaşmıştır. Müdahale sırasında ortaya çıkan görüntüler, belediyemizin değerleriyle bağdaşmayan bir durumu yansıtmıştır. Hemen ardından köpek, alınan tedbirlerle ambulansla barınağa sevk edilmiş ve gerekli tedavisi hemen başlatılmıştır.

belediye 1

Personel birimden uzaklaştırıldı

Yaşanan bu olayın ardından belediyemiz, konuyla ilgili ciddi bir soruşturma başlatarak olaya karışan personelin tedbiren birimden uzaklaştırılması sağlanmıştır. Sokak hayvanlarına yönelik bu tür durumları önlemek için gerekli tedbirler ivedilikle alınmıştır.

Can dostlarımızın yanındayız

Sokak hayvanları, bizim can dostlarımızdır ve onlara karşı sorumluluklarımızın bilinciyle hareket etme konusunda ilgili birimlerimize gerekli talimatlar verilmiştir. Belediyemiz, bundan sonra da sokak hayvanlarına daha duyarlı ve etik bir yaklaşım sergileme konusundaki çabalarını sürdürecektir.” Haber merkezi

Sokak hayvanlarına mama desteği Sokak hayvanlarına mama desteği

Editör: Soner Özdemir